Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Visą vasario mėnesį kviečiame teikti idėjas Tauragei!

23Vasario 1 dieną Tauragėje startavo dalyvaujamasis biudžetas – visą šį mėnesį gyventojai kviečiami teikti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Dalyvaujamasis biudžetas – tai lėšų paskirstymo būdas, kuris skatina demokratinį požiūrį, skaidrumą ir parodo, koks svarbus yra visuomenės poreikių supratimas ir jų asmeninis įsitraukimas į miesto valdymą.

Tauragėje dalyvaujamasis biudžetas bus įgyvendinamas trečius metus iš eilės. Kaip ir kasmet, projektų paraiškos galės būti teikiamos vieną kartą, vienoje iš 3 projektų kategorijų:

  1. Tauragės miesto seniūnijoje per vienerius metus įgyvendinamas nekomercinės paskirties infrastruktūrinis projektas, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. eurų.
  2. Tauragės rajone, išskyrus Tauragės miesto seniūniją, įgyvendinamas nekomercinės paskirties infrastruktūrinis projektas, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. eurų.
  3. Tauragės rajone per dvejus metus įgyvendinamas nekomercinės paskirties infrastruktūrinis projektas, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 60 tūkst. eurų.

Reikalavimai projekto idėjai

  • Idėja turi būti įgyvendinama Tauragės rajone, Savivaldybės nuosavybės, panaudos ar patikėjimo teise valdomoje arba valstybinėje žemėje, kuri skirta bendram, viešam naudojimui.
  • dėjos sprendiniai neturi prieštarauti toje teritorijoje galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams, jau patvirtintiems kitiems Savivaldybės projektų sprendiniams, netrukdyti esamiems inžineriniams tinklams ir komunikacijų sistemoms eksploatuoti.
  • Idėja turi būti nekomercinės paskirties infrastruktūrinis (išskyrus gatvių / kelių statybą, rekonstrukciją ir remontą) projektas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti.
  • Idėjos veiklomis sukurti rezultatai turi atitikti Lietuvos Respublikos architektūros įstatyme numatytus reikalavimus architektūros kokybei.
  • Idėjos neprieštarauja esamų projektų, vykdomų ar suprojektuotų toje pačioje teritorijoje, sprendiniams ir nepažeidžia projektuotojų autorinių teisių.

Idėjų teikimo tvarka

Savo idėją kviečiame aprašyti tiksliai, išsamiai, galite papildyti projekto aprašymą vizualizacijomis, brėžiniais, schemomis ar kita naudinga informacija. Projektų idėjų pasiūlymai priimami elektroniniu būdu (per e.valdžios vartus), apsilankius svetainėje idejatauragei.lt, atnešus popierinę užpildytą formą į savivaldybę, arba atsiuntus el. paštu [email protected] El. paštu siunčiami projektai turi būti atspausdinti ir pasirašyti (siunčiamas skenuotas dokumentas).

Projektų idėjų pasiūlymų paraiškos teikiamos 1 kartą ir gali dalyvauti vienoje iš anksčiau minėtų 3 projektų kategorijų. Kartu su siūloma idėja turi būti pridedamas 20 rajone gyvenamąją vietą deklaravusių ir ne jaunesnių kaip 16 metų gyventojų, pritariančių siūlomai idėjai, sąrašas. Teikti projektų idėjas galima iki vasario 28 dienos.

Pasibaigus idėjų teikimo etapui bus skelbiamas viešasis balsavimas, kurio metu rajono gyventojai rinks labiausiai patikusias idėjas. Už projektą galės balsuoti ne jaunesni nei 16 metų, Tauragės rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai.

2022 m. projekto „Idėja Tauragei“ laimėtojai

Praėjusiais metais daugiausiai gyventojų balsų sulaukę projektai: „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“ (didelės vertės projektas), „Mes gamtai  gamta mums“ (mažos vertės projektas mieste) ir „Sartininkų ąžuolų ir kryžių kalnelio išsaugojmas“ (mažos vertės projektas rajone).

Daugiau informacijos: idejatauragei.lt

Pasidalinkite
Scroll to Top