Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono garbės piliečio vardas suteiktas Jonui Jankauskui

Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, suteikė Tauragės rajono garbės piliečio vardą Jonui Jankauskui.

Jonas Jankauskas – ilgametis buvusios Tauragės muzikos mokyklos mokytojas, savo pedagoginę veiklą čia pradėjęs 1973 m. Nuo pirmųjų darbo metų iki pat išėjimo į užtarnautą poilsį jis pasižymėjo ypatingai atsakingu ir nuoširdžiu požiūriu į pedagoginį darbą. Jo profesinės žinios ir kūrybinės pastangos – svarbus indėlis į Tauragės vaikų muzikinių gebėjimų ugdymą. J. Jankausko paruošti mokiniai ir gitaristų ansamblis aktyviai koncertuodavo Tauragės rajone ir Lietuvoje, kasmet po keletą jo mokinių tapdavo įvairių respublikinių bei tarptautinių konkursų prizininkais, laureatais. Nemaža dalis mokytojo J. Jankausko puikiai paruoštų ugdytinių pasirinko muzikų ir pedagogų profesinį kelią.

Jonas Jankauskas pasižymėjo kaip mokytojas, aktyviai ir geranoriškai dalijęsis savo pedagoginio darbo patirtimi: profesionaliai ir kūrybiškai konsultuodavo kolegas Tauragės rajone ir kituose šalies miestuose, kaip vertinimo komisijos narys yra dalyvavęs daugelyje respublikinių ir tarptautinių gitaristų konkursų. Per 48 pedagoginio darbo laikotarpį Jonas Jankauskas ne kartą organizavo gitaros klasės koncertus, respublikinius festivalius.

Greta pedagoginio darbo J. Jankauskas pasižymėjo ir kaip puikus muzikinių kūrinių autorius. Jo sukurta muzika džiaugiasi ne tik buvę kolegos, bet ir mokiniai, įvairiomis progomis atliekantys savo mokytojo kūrinius.

J. Jankauskas svarbi ir ryški asmenybė ne tik švietimo, bet ir kultūros srityje. Jis yra vadovavęs įvairių Tauragės įstaigų meniniams kolektyvams, tarp jų net 12 metų Tauragės kultūros centro Dainų ir šokių ansambliui „Jūra“. Jono vadovaujamas „Jūros ansamblis“ sėkmingai atstovaudavo krašto kultūrą Lietuvos dainų šventėse.

 

Pasidalinkite
Scroll to Top