Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės mieste ir rajone – papildomi konteineriai tekstilei surinkti

tekstiles-konteineris-800x1067Siekiant plėsti ir tobulinti atliekų surinkimo infrastruktūrą bei sudaryti geresnes sąlygas gyventojams rūšiuoti atliekas, įgyvendintas projektas „Subsidijos ar dotacija teikiama tekstilės atliekų surinkimo konteinerių Tauragės rajono savivaldybėje įsigijimo išlaidoms finansuoti“. Iš viso Tauragės mieste ir rajone pastatyta 18 naujų konteinerių, skirtų tekstilei. Projekto vertė – 18 861 Eur, 85 proc. šios sumos finansavo Aplinkos projektų valdymo agentūra. 

2019 m. Tauragėje pradėjus naudoti pirmuosius tekstilės konteinerius, pastebėta, kad poreikis tokiems konteineriams yra didžiulis.

Pasak Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atstovų, šio tipo konteineriai yra greit pripildomi, o neretai netelpančias atliekas žmonės palieka tiesiog ant žemės.

„Šiuo metu tekstilės konteineriai ištuštinami kas dvi savaites, tačiau vis dar pasitaiko ant žemės dedamų maišų. Norėtųsi, kad to nebūtų, nes ant žemės paliktą maišą kažkas praplėšia, išmėto drabužius aplink, tekstilė sušlampa, užsiteršia. Taip teršiama aplinka, gadinamas miesto vaizdas, be to, šlapia ar užteršta tekstilė tinka tik šalinimui sąvartyne. Tikimės, kad naujieji konteineriai mažins miesto taršą ir sudarys palankesnes sąlygas gyventojams atsikratyti nebereikalingos tekstilės“,- teigiama pranešime.

Primename, kad į tekstilės atliekoms skirtus konteinerius galima dėti švarius drabužius, avalynę, rankines, diržus, užuolaidas, patalynę, minkštus žaislus. Juos reikia sukrauti į maišus ir, įmetus į konteinerį, uždaryti jo dangtį. Palikti maišus su šiomis atliekomis greta bet kurių konteinerių yra draudžiama.

Į tekstilės atliekoms skirtus konteinerius negalima mesti sauskelnių, popierinių, medinių, stiklinių, plastikinių pakuočių, stiklo duženų, maisto ir augalų liekanų, gyvūnų ekskrementų.

Tokios atliekos užteršia tekstilės konteinerio turinį, sugadina drabužius, audinius bei medžiagas, jos tampa nebetinkamos antriniam panaudojimui. O žmonių, kurie stengiasi atliekas rūšiuoti ir teisingai tvarkyti, pastangos nueina perniek.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro duomenimis, per 2021 metus Tauragės rajone surinkta apie 118 tonų, o per 2022 m. 10 mėnesių 114 tonų tekstilės.

Tekstilės atliekų konteinerius Tauragės mieste ir rajone galite rasti čia:

tekstilė

Pasidalinkite
Scroll to Top