Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ pristatyta Antano Bagdono kolekcija

Vakar Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ duris atvėrė naujai įrengtos tautodailės ekspozicijos. Muziejuje pristatyta šviesaus atminimo liaudies meistro, Tauragės garbės piliečio Antano Bagdono kūrinių kolekcija.

Renginys prasidėjo nuo smuikininkės Agnės Gečaitės ir jos partnerio, akordeonisto Jono Vozbuto atliekamų klasikinės muzikos kūrinių. Naujosios ekspozicijos atidarymo metu plačiau pristatyta A. Bagdono asmenybė, jo platus ir įvairiaspalvis kūrybinis kelias.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ darbuotojo Dariaus Kiniulio teigimu, ši ekspozicija ypatinga ne tik savo muziejine verte, bet ir reikšme muziejaus bendruomenei, mat dėl teisės eksponuoti Tauragės garbės piliečio kūrinius muziejininkams teko pakovoti ir teismo koridoriuose. Teises į a. a. Antano Bagdono palikimą Tauragės krašto muziejus „Santaka“ atgavo 2020-ųjų gruodį. Kad tautodailininko kolekcija būtų prieinama plačiajai visuomenei būtent po muziejaus stogu, tuomet „Santakos“ direktorius, dabar Seimo narys Romualdas Vaitkus dėjo didžiules pastangas. Galop teisminiu keliu išaiškinta, jog pagal galiojantį testamentą, vertybių saugojimą liaudies meistras patikėjo būtent muziejui. Tų pačių metų vasarą muziejininkai ėmėsi eksponatų perkėlimo darbų. Jų iš Griežpelkių kaimo turizmo sodyboje anksčiau gyvavusios ekspozicijos parsivežta bemaž 400.

Didžiąją dalį tautodailininko kūrinių muziejaus lankytojai jau gali išvysti naujai įrengtoje nuolatinėje ekspozicijoje. Daugelį – gyvai, kitus – muziejaus fotografo Juozo Petkevičiaus įamžintus nuotraukose ir patalpintus interaktyviame stende.

Pasak D. Kiniulio, ekspozicijos kūrimas pareikalavo daugiau nei pusmečio. Šiam darbui buvo pasitelktos patyrusių muziejininkų žinios. Daug prisidėjo restauratorius Audronis Skurvydas, etnografinę medžiagą kruopščiai surinko etnografė Viliutė Ružinskaitė, A. Bagdono eksponatų simboliką tyrinėjo Renata Jančiauskienė,  kūrinius profesionaliai įamžino Juozas Petkevičius. 

Muziejininkų darbą ir A. Bagdono indėlį į Tauragės rajono kultūrinį gyvenimą įvertino ir renginyje dalyvavusi Tauragės rajono savivaldybės vicemerė Virginija Eičienė: „Tam, kad kolekcija būtų eksponuojama Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ teko įdėti daug darbo ir pastangų. Už visa tai dėkoju muziejaus kolektyvui. Miesto širdyje eksponuojama paroda atsiskleidžia visu grožiu, taip pat tai suteikia galimybę autoriaus darbus pamatyti platesniam visuomenės ratui“,– džiaugėsi V. Eičienė.

Pasidalinkite
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on email
Share on print

Kitos naujienos

3 savaitės Tauragės rajono savivaldybės administracijos ataskaita

Kviečiame susipažinti su Tauragės rajono …

Skaityti daugiau »
Viešojo sektoriaus iššūkiams įveikti – GovTech sprendimai

Naujausios technologijos daro įtaką visoms …

Skaityti daugiau »
Pasirašyta sutartis dėl dar 3 elektrinių autobusų įsigijimo

Viešojo transporto atnaujinimo srityje Tauragė …

Skaityti daugiau »
Scroll to Top