Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Solidarizuojantis su Ukraina Savivaldybė vienai valandai išjungs šventinį apšvietimą

eglutė (3)Šiandien Tauragės rajono savivaldybė kartu su kitomis Lietuvos savivaldybėmis jungsis prie solidarumo iniciatyvos „Valanda už Ukrainą“, kurios metu trumpam išjungs kalėdinių papuošimų apšviešimą. Tauragėje vienai valandai užges pagrindinės miesto eglės lemputės ir kiti Pilies aikštėje esantys papuošimai.

Prisidėti prie Ukrainos inicijuotos akcijos Lietuvos savivaldybes paragino europarlamentaras Andrius Kubilius. Jis kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociaciją ragindamas gruodžio 21 dieną 20 val. vienai valandai simboliškai išjungti šventinį apšvietimą miestų viešosiose erdvėse bei savo namuose.

„Gruodžio 21-oji yra tamsiausia metų diena. Tačiau Ukrainai tamsa prasidėjo dar spalio viduryje, kai Rusija pradėjo atakuoti ir apšaudyti šalies civilinę energetikos infrastruktūrą. Daugiau kaip 10 mln. žmonių žiemą turės išgyventi be elektros, šilumos ir vandens, lauko temperatūrai, prognozuojama, nukrentant iki 20 laipsnių šalčio.“,– rašoma kreipimesi į savivaldybes.

Ši bendra tamsos akimirka primins visiems, kad reikia solidarizuotis su Ukrainos žmonėmis. Ši valanda be šventinių lempučių, be šilumos ir elektros energijos mums leis įsivaizduoti, kaip šiemet Kalėdas sutinka 10 milijonų ukrainiečių.

Pasidalinkite
Scroll to Top