Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Saviizoliacijoje esantys asmenys galės balsuoti namuose

Vyriausioji rinkimų komisija, reaguodama į dėl Covid-19 pandemijos padidėjusį saviizoliacijoje esančių asmenų skaičių, ragina juos kreiptis, pildyti specialią formą ir registruotis balsuoti namuose. Saviizoliacijoje esantiems asmenims siūloma užpildyti specialią prašymo leisti balsuoti namuose formą ir užsitikrinti galimybę pasinaudoti balsavimo teise artėjančiuose Seimo rinkimuose. Rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose formą galite parsisiųsti čia.

„Stebime situaciją dėl pastarosiomis dienomis įsiplieskusių naujų koronaviruso židinių Raseiniuose, Kaune ir Šiauliuose, kur sergančių ir saviizoliacijoje esančių žmonių skaičius yra išaugęs ir norime priminti rinkėjams, kad nepaisant jų patiriamų nepatogumų, visomis išgalėmis stengsimės užtikrinti jiems balsavimo teisę“, – teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, ragindama saviizoliacijoje esančius asmenis pildyti specialią prašymo balsuoti namuose formą, siųsti ją VRK ir saugiai balsuoti namuose.

Saviizoliacijoje esantys ir neturintys galimybės atsispausdinti prašymo formos gyventojai turi parašyti elektroninį laišką adresu [email protected] ir nurodyti savo vardą, pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą, priežastį, dėl kurios yra saviizoliacijoje ir patvirtinti, kad sutinka, jog Vyriausioji rinkimų komisija ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tvarkytų asmens duomenis rinkėjų sąrašų sudarymo tikslais. 

Vyriausioji rinkimų komisija, gavusi rinkėjų užpildytas formas arba elektroninius laiškus iš saviizoliacijoje esančių asmenų, dėl informacijos patikrinimo kreipsis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kuris ir informuos, ar prašymą pateikusiam rinkėjui diagnozuota Covid-19 liga, ar jis yra įtariamas, kad serga, ar yra turėjęs sąlytį su sergančiuoju taip pat – ar rinkėjas yra grįžęs iš užsienio valstybės ir dėl šios priežasties privalomai saviizoliuojasi namuose.

Priklausomai nuo šių požymių, Vyriausioji rinkimų komisija informuos balsavimą namuose vykdančius rinkimų komisijų narius, kad šie pasiruoštų dėvėti jiems skirtas asmens apsaugos priemones ir tinkamai bei saugiai galėtų atlikti balsavimo namuose pas saviizoliacijoje esantį asmenį, procesą.

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai kviečiami nedelsti iki paskutinės dienos, pildyti prašymo balsuoti namuose formą ir pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai iki nustatyto termino, kad jiems būtų sudaryta tokia galimybė. Rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose formą rinkėjai turėtų pateikti iki paskutinio trečiadienio einančio prieš rinkimų dieną, tai yra iki spalio 7 d. (imtinai) ir iki spalio 21 d. (imtinai), prieš pakartotinį balsavimą.

Tie rinkėjai, kurie balsuos ne toje rinkimų apylinkėje, į kurios sąrašą jie įrašyti, šią formą turėtų pateikti iki paskutinio antradienio, einančio prieš rinkimų dieną, tai yra iki spalio 6 d. (imtinai) ir iki spalio 20 d. (imtinai), prieš pakartotinį balsavimą.

Užpildytą ir pasirašytą prašymo formą saviizoliacijoje esantys rinkėjai turėtų siųsti Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu [email protected]

Daugiau informacijos telefonu 8 523 96 295 arba el. paštu [email protected]

Pasidalinkite
Scroll to Top