Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Savarankiškai dirbantys kūrėjai kviečiami suskubti naudotis jiems skirta subsidija

Kultūros ministerija ragina individualiai dirbančius kūrėjus aktyviai naudotis finansine paramos priemone, skirta būtent savarankiškai veiklą vykdantiems žmonėms.

Vyriausybės patvirtinta subsidijų skyrimo ir administravimo tvarka nuo karantino nukentėjusiems savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims numato, kad į šią paramą gali pretenduoti tiek pagal individualios veiklos pažymėjimą, tiek pagal verslo liudijimą veiklą vykdantys žmonės.

„Ši subsidija yra ypač aktuali kultūros sektoriui, nes ženkli jo atstovų dalis dirba pagal individualios veiklos pažymėjimą arba verslo liudijimą. Raginame juos nedelsti ir aktyviai naudotis šia galimybe. Tai – reikšminga pagalba šalia kasmėnesinės individualiai dirbantiems žmonėms mokamos išmokos, kurią skiria Užimtumo tarnyba“, – sakė kultūros ministras Simonas Kairys.

Savarankiškai dirbantiesiems skirtą paramą gali gauti vykdantieji individualią veiklą, kuri įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Tiek dirbantiesiems pagal individualios veiklos pažymėjimą, tiek pagal verslo liudijimą parama siejama su sumokėtais mokesčiais. Parama siekia 100 proc. apskaičiuotos ir (arba) sumokėtos GPM sumos: ne mažiau kaip 100 eurų ir ne daugiau kaip 18 minimalių atlyginimų – beveik 11 tūkst. eurų.

Teikti paraiškas subsidijai gauti reikia Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemoje „Mano VMI“. Paraiškos priimamos iki šių metų birželio 1-osios.

Daugiau informacijos apie savarankiškai dirbantiesiems skirtą priemonę

Kultūros ministerijos informacija

Pasidalinkite
Scroll to Top