Meno terapijos spektaklis „NenuGALĖTIeji“

𝗠𝗲𝗻𝗼 𝘁𝗲𝗿𝗮𝗽𝗶𝗷𝗼𝘀 𝘀𝗽𝗲𝗸𝘁𝗮𝗸𝗹𝗶𝘀 „𝗡𝗲𝗻𝘂𝗚𝗔𝗟𝗘̇𝗧𝗜𝗲𝗷𝗶“ – trapia būties tema prabylantis dramos ir šokio spektaklis.

„𝗡𝗲𝗻𝘂𝗚𝗔𝗟𝗘̇𝗧𝗜𝗲𝗷𝗶“– ne pjesė, o tikri išgyventų istorijų pasakojimai. Juose pilna meilės, neapykantos, svajonių, praradimų bei vilties šauksmo. Visko, kas labai artima ir suprantama kiekvienam žmogui.

Režisierė – Aušra Žukaitė – Kupčiūnienė

Choreografas – Gintaras Visockis

Spektaklio sumanytojas ir prodiuseris – Virginijus Šaulys

Vaidina dramos ir šokio aktoriai: Ugnė Žirgulė, Nika Šilova, Viltė Kazlauskaitė-Visockienė, Ana Buchovskaja-Zamulskienė, Ridas Žirgulis, Gintaras Visockis.

Organizatorius – Tauragės LIONS klubas

Vakaro metu surinktos lėšos bus skirtos onkologinėmis ligomis sergantiems Tauragės vaikams

Meno terapijos užduotis – išlaisvinti žmogų nuo neigiamų patirčių, padėti jam išsivalyti nuo pykčio, kaltinimų, transformuoti negatyvius prisiminimus. Terapijos metu žmogus iš labai arti pamato savo baimes, kurios supintos su džiaugsmu bei viltimi. Šios spektaklio tikslas – padėti žmogui paleisti baimes, atleisti sau ir pakeisti savo mintis. Iš naujo suvokti gyvenimo vertybes, padėti atsisveikinti su praeitimi ir skatinti žmogų gyventi čia ir dabar, tarsi iš naujo sukuriant naująjį AŠ.

Spektaklio žiūrovas tapatina save su tuo, ką mato bei patiria renginio metu. Tapatinasi net ir tas žiūrovas, kuris neserga sunkia liga ar savo aplinkoje neturi onkologinių ligonių, nes visi šie išgyvenimai – bendražmogiški. Tikros, atviros ir jautrios istorijos kuria ypatingą atmosferą, iš scenos sklinda nepaprasta energetika. Kiekvienas iš istorijų pasiima tai, kas jį jaudina tuo metu. Dažnai žiūrovas sutapatina savo patirtis su scenoje aktorių išreikštais emocingais išgyvenimais.

Spektaklio režisierė Aušra Žukaitė-Kupčiūnienė, ne vienerius metus dirbanti su sergančiais žmonėmis pagal šveicarų sukurtą teatro terapijos modelį, kurdama „Išgyvenimų teatrą”, priėmė spektaklio iniciatoriaus Virginijaus Šaulio pasiūlymą / kvietimą pritaikyti tuos pačius principus šiai teatro scenai. Spektaklyje jautriai supinti meno terapijos principai su penkių onkologinių pacientų išgyvenimais. Visa tai scenoje perteikia Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai Ugnė Žirgulė ir Ridas Žirgulis bei jaunosios, dar augančios aktorių kartos, atstovė Nika Šilova. Kauno valstybinio muzikinio teatro bei Misterijų teatro šokėjai Gintaras Visockis, Viltė Kazlauskaitė-Visockienė, Ana Buchovskaja-Zamulskienė per šokį prisiliečia prie spektaklio temos. Spektaklio choreografo Gintaro Visockio šokio kalba, šviesos bei muzikos viražais jautriai ir labai giliai atspindi emocijas, kurios liejasi pasakojant sergančiųjų istorijas.

Neįprasta terapijos ir scenos meno išraiškų sinteze siekiama ne nustebinti žiūrovą režisūriniais sprendimais, bet sukurti ypatingą nuotaiką, akimirkas ir būsenas, gydančias vidinius skaudulius. Ar tai būtų onkologinės ligos sukeltas fizinis skausmas ar dvasinis sielvartas, ar tam tikra netektis. Galimybė pažvelgti per kito žmogaus skausmo ir iš jo išsilaisvinimo prizmę pripildo žiūrovo vidų šviesos. Tuomet imame žiūrėti į savo gyvenimą ir įprastas kasdienines veiklas kur kas jautriau ir prasmingiau nei bet kada ankščiau, prisimename amžinąsias vertybes bei gyvenimo akimirkų laikinumą.

Kodėl šis spektaklis – PREMJERA? – todėl, kad atnaujintas spektaklio siužete įterpti ir vaiko, sergančio vėžiu istorijos epizodai, vaiko tėvų išgyvenimai ir viltys…. tai drąsu ir neapsakomai empatiška.

Organizatoriaus kontaktinė informacija:

Tauragės LIONS klubas

Tel. +370 685 10100

El. paštas [email protected]

Facebook: https://www.facebook.com/TauragesLionsKlubas

Bilietus galima įsigyti: www.bilietai.lt , Tauragės kultūros rūmų kasoje ir Tauragės LIONS klube

Data

2022 12 02
Baigėsi!

Laikas

18:00

Vieta

Tauragės kultūros rūmuose
Scroll to Top