Ginto Kavoliūno paroda „Rekonekcijos“

Lapkričio 17 dieną,  Tauragės krašto muziejaus Santaka fotografijos galerijoje atidaryta personalinė Ginto Kavoliūno paroda Rekonekcijos“.

Parodoje – skirtingomis analoginės fotografijos technikomis atspausti autoriniai antspaudai, sukurti panaudojant įvairius analoginės fotografijos prietaisus bei medžiagas. Rekonekcijos (iš anglų k. reconnection – pakartotinis prisijungimas) šiuo atveju pasirenkamas kaip papildomas ir sąmoningas kontaktas su kadais naudota fotografijos technika, medžiagomis ir kt. Autorius jau gana seniai domisi senosiomis fotografijos technologijomis. Būtent dėl šios priežasties kolegos, draugai ir mažiau pažįstami žmonės jam pradėjo dovanoti seną analoginę fototechniką, nereikalingus chemikalus, įvairias jiems laikyti naudotas talpas, fotopopierių ir kt. Kai kuriuos daiktus jis pirko internete. Taip susiformavo kolekcija iš kadais itin aktualių fotografiniame procese, bet šiandien jau nenaudojamų priemonių. 

Rekonekcijos – savotiškas sugrįžimas į praeitį reflektuojant ją dabartyje, kūrybai pasitelkiant autentiškus fotografijos prietaisus. Autentiškumas čia dvilypis. Pirma, šie daiktai konstatuoja praeityje vykusius fotografinius procesus, antra – jie priklauso konkretiems meistrams: A. Sutkui, A. Valiaugai, S. Žvirgždui, V. Daraškevičiui ir kt. G. Kavoliūno sukaupti artefaktai tampa savotiškais įvairių Lietuvos autorių kūrybos liudininkais, o dar tiksliau – kūrybos įkalčiais. Visi jie dalyvavo procesuose, kurie mums pažįstami tik iš rezultatų. 

Paroda veiks iki sausio 10 dienos Tauragės krašto muziejaus Santaka (Dariaus ir Girėno g. 5)

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

 

Valandinis tvarkaraštis

Nauja diena

Nauja diena

Data

2022 11 17 - 2023 01 10
Baigėsi!

Laikas

9:00 - 17:00

Vieta

Tauragės krašto muziejus "Santaka" Dariaus ir Girėno g. 5
Tauragės krašto muziejus "Santaka" Dariaus ir Girėno g. 5

Organizatorius

Tauragės krašto muziejus „Santaka“
Scroll to Top