Filmas „Tėvas”

The Father (2020)

Žanras: Komedija, drama

Sukurta: Didžioji Britanija, Prancūzija

Vaidina: Anthony Hopkins

Kino teatruose nuo: 30.04.2021

Trukmė: 1h 37 min

Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda

Šio filmo siužetą galima perpasakoti vienu sakiniu: dukters prižiūrimas garbingo amžiaus sulaukęs vyras (aktorius Anthony‘is Hopkins‘as) iš paskutiniųjų priešinasi negailestingai, viską naikinančiai senatvei. Tačiau tuo pat metu tai – vienas iš tų filmų, apie kuriuos galima kalbėti ištisas valandas.

Demencija (arba senatvinė silpnaprotystė) – klastinga liga. Pirmieji jos požymiai dažnai būna nepastebimi – juk kam nepasitaiko kartais pamiršti, kur pasidėjai raktus ar išjungti viryklę. Ligos klasta tokia, kad šiems atvejams dažnėjant, jie lygiai taip pat sėkmingai pamirštami. Kitaip tariant – žmogus dažnai nesuvokia, kokioje ligos stadijoje jis yra. O sulig kiekviena diena situacija vis labiau prastėja.

Taip nutinka ir Entoniui – išdidžiam anglų džentelmenui, griežtai atsisakančiam bet kokios sveikatos specialistų pagalbos. Nebematydama kitos išeities, jo suaugusi dukra Anė (akt. Olivia Colman) persikelia gyventi pas tėvą. Tačiau tai situacijos toli gražu nepalengvina. Ligai progresuojant, Entonis tampa vis labiau nesukalbamas, piktas ir pagiežingas. Jis ima nebepažinti dukters ir nieko neprisimena iš ankstesnio savo gyvenimo.

Kadras po kadro, scena po scenos, filmas atskleidžia tikrą, nepagražintą ir nesumeluotą demencinių ligonių kasdienybę ir jautriai parodo, kad senatvė, kurios kiekvienas tikimės sulaukti, nebūtinai visuomet būna tokia, apie kokią svajojame.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisavo: Florian Zeller

Vaidina: Olivia Colman, Anthony Hopkins

Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=qjbEVtwnaRg

Data

2021 05 10
Baigėsi!

Laikas

20:00 - 21:00

Vieta

Tauragės kultūros rūmuose

Organizatorius

Tauragės kultūros centras
Scroll to Top