Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Rengiami projektai Tauragės „Tarailių“ progimnazijos ir darželio pastato išorės rekonstrukcijai

Jau greitu metu tikimasi atnaujinti dar dviejų Tauragės ugdymo įstaigų fasadus. Melioratorių gatvėje esančias Tauragės „Tarailių“ progimnazijos ir darželio susidėvėjusias plytų mūro sienas uždengs naujos šilumą sulaikančios konstrukcijos, kurios ne tik pagerins pastato efektyvumą, bet ir papuoš Tarailių mikrorajono aplinką.

„Tarailių“ progimnazija, Melioratorių g. 9

Šiuo metu Tarailiuose esama pastato fasadų būklė – prasta. Dėl tiesioginių aplinkos veiksnių fasadai susidėvėję. Langai ir durys pasenę, praradę savo sandarumą. Pastato stogo konstrukcija dengta senu šiferiu, neapšiltintas, susidėvėjęs ir nesandarus. Pastato statybai naudotos medžiagos neatitinka šių dienų reikalavimų ir nesudaro tinkamų sąlygų efektyviai išnaudoti šilumos energiją.

Pastato fasadų apdailai numatoma naudoti keturių spalvų akmens masės plokštes. Pagrindiniam mokyklos fasadui būtų naudojamos šviesiai pilkos plokštės su tamsiai pilkos spalvos apvadais aplink langus bei angokraščius, taip pat, pastatui būtų suteikiamas gyvybingumas išsikišusiais tūriniais geltonos spalvos elementais aplink langus. Geltoni tūriniai elementai sukurs ne tik žaismingumo, bet ir pagyvins plokščią fasado išraišką, kuria šešėlių žaismą. Mokyklos pastato įėjimo tūriui numatomos rudos akmens masės plokštės. Rudomis plokštėmis atskiriamas mokyklos pastato, sporto salės tūris.

Planuojama pakeisti visus langus ir duris išskyrus esamas tamsiai pilko rėmo pagrindinio mokyklos įėjimo vitrinas. Esamas dvišlaitis stogas virš pagrindinio įėjimo bus ardomas ir naudojama bituminė stogo danga.

Tarailių darželis, Melioratorių g.  4A

Panaši situacija yra ir priešais Tauragės „Tarailių“ progimnaziją įsikūrusio darželio. Dėl tiesioginių aplinkos veiksnių susidėvėjusi plytų mūro konstrukcija. Pastato stogas susidėvėjęs, nesandarus, seni, nutrupėję stogeliai virš įėjimo durų. Pastato langai pasenę ir nebetenkina šių dienų reikalavimų. Esama pastato būklė ne tik nepuošia rajono vaizdo, tačiau ir nesudaro tinkamų sąlygų efektyviai išnaudoti šilumos energiją.

Atnaujinant pastatą, pagrindinių įėjimų tūrių apdailai planuojama naudoti termo medienos dailylentes, kurios suteiktų pastatui išraiškingumo, žaismingumo, tūrio išskirtinumo ir jaukumo. Kitai pastato daliai numatoma naudoti trijų spalvinių sprendimų fibrocementines plokštes. Šiuo metu yra pasirinktos šviesiai pilkos plokštės su geltonos bei juodos spalvos plokščių vertikaliais intarpais, akcentais.

Visi esami pastato langai ir pagrindinė įėjimo durys bus keičiamos į naujus juodo rėmo langus.

Kviečia teikti pasiūlymus

Kaip ir prie kiekvieno Tauragės rajone vykdomo projekto, Tauragės rajono savivaldybė kviečia gyventojus įsitraukti į objektų vystymo projektus ir teikti savo siūlymus.

 

Tai galite padaryti  el. paštu [email protected] arba paštu adresu: UAB „Atamis“, Žirmūnų g. 139-307 kab., Vilnius iki 2022-06-21. „Tarailių“ progimnazijos projekto viešinimas nuotoliniu būdu vyks gegužės 21 d. o Tarailių darželio vyks gegužės 22 d. 15:00 val. Projektinius pasiūlymus parengė įmonė UAB „Atamis“.

Platesnė informacija ir prisijungimo nuorodos dėl „Tarailių“ progimnazijos atnaujinimo darbų skelbiama ČIA.

Platesnė informacija ir prisijungimo nuorodos dėl darželio atnaujinimo darbų skelbiama ČIA.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top