Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Projekto „Globali Tauragė“ koordinatorius Mindaugas Piečia: pagrindinis tikslas – palaikyti nuolatinį ryšį su išeiviais

Gruodžio 10 dieną vyko nuotolinė konferencija „Migracijos informacijos koordinatorių regionuose tinklas: quo vadis?“, kurią organizavo Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“.

Konferencijoje dalyvavo ir Globalios Tauragės idėją pristatė bei gerosiomis patirtimis pasidalijo šio projekto koordinatorius Mindaugas Piečia. Jis akcentavo jog pagrindinis tikslas – palaikyti nuolatinį ryšį su išeiviais: „Labai svarbu pakviesti išvykusius aplankyti gimtinę, tarpininkauti kalbantis su darbdaviais, supažindinti su investicinėmis ir verslo pradžios sąlygomis ir pakviesti grįžti ir kurti savo gyvenimą regione ir Lietuvoje“.

Konferencijos metu pristatytos Tauragėje vykdomos iniciatyvos – globalių tauragiškių susitikimai, Tauragės garbės ambasadorių paieška, efektyvios verslumo skatinimo sistemos kūrimas. Taip pat pristatytas portalas globali.taurage.lt, kuriame kraštiečiai gali rasti naudingą informaciją apie darbo, investavimo ir kitas galimybes. Kalbėta apie naujas iniciatyvas – kuriamą žinialaidę, organizuojamą Globalios Tauragės hakatoną.

Globalios Tauragės koordinatoriaus nuomone, nereikia stengtis bet kokia kaina sulaikyti išvažiuojančių žmonių, svarbiausia perduoti žinią, kad kraštiečiai visuomet laukiami sugrįžtant, gerbiami jų pasirinkimai  išvykti ir parvykti ar gyventi svetur. „Norime perduoti žinią, kad visi gali prisidėti prie gyvenimo kokybės gerinimo mūsų krašte, bendradarbiauti tarpusavyje ir skatinti šią iniciatyvą Lietuvoje bei pasaulyje, o mes stengsimės suteikti visą reikalingą pagalbą planuojantiems grįžti, ar jau sugrįžus“,– teigė Mindaugas Piečia.

Konferencija organizuota norint informuoti migracijos informacijos koordinatorius regionuose apie grįžtamosios migracijos politikos aktualijas, pasidalinti grįžtamosios migracijos politikos įgyvendinimo savivaldos lygmeniu gerąja patirtimi ir Migracijos informacijos centro lūkesčiais plečiant ir stiprinant migracijos informacijos koordinatorių regionuose tinklą.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top