Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Pristatyta tautodailininko Zenono Radvilo 80-mečio autorinė paroda ir filmas

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ pristatyta vieno iš garsiausių Tauragės krašto tautodailininkų – Zenono Radvilo 80-mečio autorinė paroda ir filmas. Šiemet jis švenčia garbingą gyvenimo jubiliejų. Z. Radvilui gegužės 16 d. sukanka 80 metų. Zenono kūrybinis kelias tęsiasi daugiau nei penkis dešimtmečius, tačiau liaudies meistras ir šiandien aktyviai dirba, kuria, eksperimentuoja.

Pristatydamas savo kūrybinį kelią Zenonas į tematines kompozicijas apjungė ankstyvąją kūrybą ir eksperimentus su naujomis medžiagomis ir žanrais. Tautodailininko kolekcijoje – juvelyriniai darbai filigranikos (metalo nėrinių) technika, įvairiais pavidalais pasirodantis Tauragės krašto simbolis – tauro ragas, religinė tematika, gyvenimiškos meilės, laimės, romantinio ryšio tarp žmonių temos.

Pirmoji autorinė juvelyrikos darbų paroda buvo surengta Klaipėdoje dar 1983 m. Zenono kūryba Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ erdves puošė jau ne kartą. Savo 50-mečio bei 60-mečio progomis Z. Radvilas pristatė autorines parodas Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ 1992 m. ir 2003 m. Zenonas yra nuolatinis bendrų tautodailės parodų bei regioninių liaudies meno parodų „Aukso vainikas“ dalyvis, ne kartą pelnęs prizines vietas. Z. Radvilas yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkas, Tauragės dailiųjų amatų gildijos narys.

Parodos atidarymo metu pristatytas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ iniciatyva sukurtas dokumentinis filmas apie Zenono kūrybą ir jo namus, tapusius tikru tautodailininko kūrinių muziejumi. Tautodailininko paroda veiks iki gegužės 27 dienos.

Projektą finansavo Tauragės rajono savivaldybė. Renginio partneriai – Tauragės dailiųjų amatų gildija.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top