Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Pasirengimas ekstremaliųjų situacijų valdymui: „Neatidėliotinų priemonių taikymas nustačius paukščių gripą, ar afrikinį kiaulių marą“

Gruodžio 7 d.  Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai dalyvavo Valstybinės maisto veterinarinės tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistų organizuotose pratybose.

VMVT Tauragės departamento Patarėja Aušra Stumbrienė pristatė pranešimą apie paukščių gripo bei afrikinio kiaulių maro suvaldymo tvarką, pasidalino praktine patirtimi likviduojant paukščių gripo židinius Jurbarko rajono savivaldybėje 2021 metais.

VMVT Tauragės departamento direktorius Kęstutis Patašius atkreipė dėmesį, kad siekiant kuo greičiau nustatyti židinio ribas, uždaryti galimus plitimo kelius, pradėti užkrėstų gyvūnų likvidavimą bei teritorijų ir pastatų dezinfekavimą, svarbu glaudžiai bendradarbiauti visoms Tauragės rajono savivaldybės Civilinės saugos pajėgoms – policija, savivaldybe, seniūnijomis, Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, Priešgaisrine tarnyba, Aplinkos apsaugos inspekcija ir kt. 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir Tauragės miesto seniūnijos atstovai patikino, kad yra pasirengę, apsirūpinę apsaugos priemonėmis, sudarę sutartis su įmonėmis sunkiosios technikos pasitelkimui ekstremaliųjų situacijų likvidavimui.

Policijos ir ugniagesių atstovai informavo, kad yra pasiruošę ir esant būtinumui aktyviais savo veiksmais prisijungs likviduojant ir užtikrinant saugumą ekstremaliosios situacijos vietose.

Pratybų pabaigoje buvo priimtas sprendimas surengti dar vienas pratybas 2022 m. I ketvirtį dėl pasirengimo galimam paukščių gripui bei afrikiniam kiaulių marui.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos
Vyriausiasis specialistas,
Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius Mindaugas Mikutavičius

Pasidalinkite
Scroll to Top