Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Pagramantyje pradėti apžvalgos bokšto – regyklos įrengimo darbai

Pagramantyje pradėti apžvalgos bokšto – regyklos įrengimo darbai – įgyvendinus šį projektą, Akmenos ir Jūros upių santakos kraštovaizdį bus galima stebėti net iš 12 metrų aukščio.

Naujasis objektas leis vienoje vietoje pažinti esmines Pagramančio regioninio parko vertybes ir taps svarbiu bei įsimintinu parko objektu vietiniams ir atvykstantiems. Nuo apžvalgos bokšto atsivers nuostabaus grožio panorama.

Pagramantyje apsilankiusi administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė ir jos pavadotojas Tomas Raulinavicius kartu su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos vadovu Dariumi Niciumi ir Pagramančio regioninio parko direkcijos kraštotvarkininku Sigitu Mėlinavičiumi bei Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato patarėju Algiu Butleriu aptarė tolimesnę projekto eigą ir bendradarbiavimą.

Tikimasi, kad visi darbai vyks sklandžiai, o pagrindinės apžvalgos bokšto – regyklos konstrukcijos bus įrengtos jau iki sausio mėnesio pradžios.

Apžvalgos bokštas bus formuojamas taip, kad vietovė galėtų būti apžvelgiama trimis lygiais:

Santakos. Vandens lygis. Iš arčiau susipažįstama su vietove.
Pažintinio tako lygis. Takas prasitęsiantis nuo šlaito viršaus ir esantis ties medžių viršūnėmis.
Apžvalgos bokšto lygis. Teritorija apžvelgiama iš 12 m. aukščio. Matoma ne tik santaka, bet ir aplinka, regioninio parko teritorija.

Įgyvendinant projektą atsižvelgiama į vertingą Akmenos – Jūros santakos slėnio ir miškų kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą, kultūros paveldo vertybes, esamą regioninio parko lankytojų centro dizainą ir funkciją.

Pasidalinkite
Scroll to Top