Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Nuo Covid-19 pasiskiepijusiems senjorams – 100 Eur vienkartinės išmokos

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. visiems 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems pagal pilną skiepijimo schemą nuo Covid-19, arba iki 2022 m. kovo 31 d. pasiskiepijusiems sustiprinančiąja vakcinos doze, bus mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos. Žemiau pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

ATSAKYMAI Į DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMUS KLAUSIMUS

  • Ar asmuo skiepijimosi dieną turi būti sukakęs 75 metus?

Ne, skiepytis gali pradėti ir 74 metu asmenys, tačiau svarbu, kad 75 metai jiems sukaktų iki 2021-11-30, jei skiepijasi nepasiskiepijęs asmuo. Arba iki 2022-03-31, jei asmuo skiepijasi sustiprinančiąja vakcinos doze.

  • Ką reiškia „pilna skiepijimo schema“ ir „sustiprinančioji vakcinos dozė“?

Pilna skiepijimo schema. Kai asmuo pasiskiepijo 2 skiepais („Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“) ar 1 skiepu („COVID-19 Vaccine Janssen“). Arba bent 1 skiepu, kai skiepijasi COVID-19 persirgęs asmuo.
Sustiprinančioji vakcinos dozė. Kai asmuo pasiskiepijo trimis skiepais, jei skiepijimo schemą sudaro du skiepai; antru skiepu, jei skiepijimo schemą sudaro vienas skiepas; bent antru skiepu, kai skiepijasi COVID-19 persirgęs asmuo.

  • Asmuo gaus išmoką ir pasiskiepijęs pagal pilną skiepijimo schemą, ir sustiprinančiąja vakcinos doze?

Ne, 100 eurų išmoką asmuo galės gauti tik vieną kartą.

  • Ar vienkartinę išmoką gaus ir senjorai, anksčiau pasiskiepiję sustiprinančiąja vakcinos doze?

Taip, vienkartinę išmoką gaus ir tie 75+ amžiaus grupės asmenys, kurie iki įstatymo įsigaliojimo (2021-10-28) pasiskiepijo sustiprinančiąja vakcinos doze.

  • Ar reikia teikti prašymus 100 euru išmokai gauti?

Nereikia. Reikalingi duomenys bus tikrinami registre.

  • Kada 100 eurų vienkartinė išmoka pasieks senjorus?

Jei senjorui pensija ar kita „Sodros“ išmoka pervedama į banko sąskaitą, jis vienkartinę išmoką gaus į sąskaitą kitą mėnesį po to, kai pilnai pasiskiepys (pvz., jei antrą skiepą gavo spalį, išmoką gaus lapkritį). Jei pensija ar kita „Sodros“ išmoka pristatoma į namus, vienkartinę išmoką gaus iki 2022-04-30.

  • Ar gauta vienkartinė išmoka nesumažins, pavyzdžiui, kompensacijos už šildymą?

Vienkartine 100 eurų išmoka nebus įskaičiuojama į asmens ar šeimos pajamas, todėl neturės jokios įtakos skiriant kompensaciją už šildymą ar kitas išmokas, taip pat mokėjimui už socialines paslaugas.

  • Ką daryti, jei 75+ amžiaus grupės asmuo pasiskiepijo užsienyje?

Svarbu, kad duomenys apie pasiskiepijimą būtų  e.sveikatos informacinėje sistemoje. Jei jų  nėra, reikėtų kreiptis i bet kurią asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir pateikti jai pasiskiepijimą patvirtinančius dokumentus. Šiuos duomenis ji suves į e.sveikatos informacinę sistemą.

[ngg src=”galleries” ids=”125″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top