Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Netrukus Tauragės rajono gyventojai galės keliauti 2 naujais viešojo transporto maršrutais

Vakar Tauragės autobusų parką papildė du nauji elektriniai autobusai, tačiau tai ne vienintelė gera žinia – kartu su naujausiais elektrobusais gyventojams pristatomi ir papildomi maršrutai, kuriais viešojo transporto priemonės pradės kursuoti jau nuo sausio 17 dienos.

Nauji maršrutai bus vykdomi Mikrorajono-Norkaičių-Beržės g. (3-iasis maršrutas) ir Mikrorajono-Bernotiškės-Beržės g. (4-asis maršrutas) kryptimis.

Trečiojo maršruto ilgis siekia 9,9 km, jo trukmė 25 min. į vieną pusę, o per dieną šiuo maršrutu autobusas važiuos 13 kartų, pradedant 6.50 val. ir baigiant – 18.40 val. 4-asis maršrutas Mikrorajonas–Bernotiškės g.–Beržė trumpesnis – 6,1 km, juo bus važiuojama apie 15 min., 14 kartų per dieną – nuo 7 val. iki 18.30 val.

Naujaisiais elektriniais autobusais gyventojams bus patogu pasiekti Tauragės baseiną, ligoninę, polikliniką, miesto centrą, kitus objektus bei gyvenamuosius rajonus. Su naujosiomis maršrutų trasomis galima susipažinti ČIA.

Siekiant paskatinti gyventojus naudotis viešuoju transportu ir nuosavą automobilį iškeisti į jį, nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. visi keleiviai miesto ir priemiesčio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Tauragės rajone yra vežami nemokamai.

Suteikus nemokamo visuomeninio transporto galimybę pastebėta, kad gyventojai viešąjį transportą renkasi dažniau nei iki šio sprendimo priėmimo. „Kai startavome su nemokamo transporto idėja, priemiestyje keleivių srautas augo 40 proc., mieste – net 60 proc. Tai stiprus šuolis aukštyn“,– sako Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius.

Tikimasi, kad nauji, modernūs elektriniai autobusai, papildomi maršrutai ir gyventojams siūlomas vis patogesnis susisiekimas paskatins rinkis darnaus judumo priemones bei suformuos įprotį naudotis viešuoju transportu. Didėjant viešojo transporto patogumui jau pastebimas besikeičiantis gyventojų požiūris į keliavimą viešuoju transportu, kuris teigiamai vertinamas kur kas dažniau nei prieš keletą metų.

grafikas

Pasidalinkite
Scroll to Top