Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Lietuvos savivaldybių aplinkos apsaugos reitingas 2022: energetikos srityje lydere tapo Tauragė

Minint Pasaulinę aplinkos dieną, aplinkos ministras Simonas Gentvilas įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Ši ministro iniciatyva skirta savivaldybių lyderystei aplinkosaugos srityje įvertinti ir pamatuoti.

Reitingas sudarytas siekiant stiprinti savivaldybių konkurencingumą bei skatinti LR Vyriausybės programos nuostatų ir Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimą. Reitingas vertina ne vien savivaldybių aplinkosauginius duomenis, tačiau ir aplinkosauginio sąmoningumo skatinimą jose. Jis sudarytas iš 56 kriterijų, kurie suskirstyti į 9 skirtingas aplinkosaugos tikslus apimančias sritis tokias kaip atliekų prevencijos ir tvarkymo, prisitaikymo prie klimato kaitos, perėjimo prie žiedinės ekonomikos, darnaus judumo, urbanizuotų teritorijų tvarumo, biologinės įvairovės, gyventojų aplinkosauginio sąmoningumo skatinimo.

Energetikos srityje lydere laikoma Tauragės rajono savivaldybė

Energetikos grupės kriterijai siekia palyginti savivaldybes pagal tai, kokiomis priemonėmis jos prisideda prie Vyriausybės programos tikslų siekti transformacijos į žaliąją energetiką ir energetinės nepriklausomybės užtikrinimo, skatinant EVE didinimą ir AIE naudojimą, ir kaip šios pastangos jau dabar atsispindi gyventojų energijos vartojimo elgsenoje. Grupės lyderė Tauragės rajono savivaldybė gali pasidžiaugti, kad, nors ir laikoma pramoniniu miestu, tiek elektros, tiek šilumos energiją ji pasigamina iš atsinaujinančios energijos.

Grupės kriterijai vertino AEI gamyba savivaldybėje, lyginant su šilumai pagaminti skirtu ir bendru energijos suvartojimu, gyventojų, gaminančių energiją, prisijungusių prie centrinio šilumos tiekimo, vartojančių gamtines dujas buityje ir atsinaujinusių šildymo įrenginius rodikliai, taip pat savivaldybės taikoma politika anglies ar durpių deginimui, žaliosios energijos naudojimas savo organizacijos viduje, AEI naudojimo plėtros veiksmų plano pasirengimas ir EVE didinimo ir AEI naudojimo skatinimo projektams skirtas finansavimas.

Bendrame Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo dešimtuke Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi 9 vietoje. Reitingo dešimtukas: Vilniaus miesto savivaldybė (59,99 taškai), Druskininkų savivaldybė (52,25), Jonavo rajono savivaldybė (57,75), Panevėžio miesto  savivaldybė (47,31 taškas), Kauno miesto savivaldybė (46,68), Kauno rajono savivaldybė (44,60), Birštono savivaldybė (44,19), Klaipėdos miesto savivaldybė (43,37), Tauragės rajono savivaldybė (42,89) ir Utenos rajono savivaldybė (42,01).

Su Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo 2022 m. rezultatais galite susipažinti čia.

Pasidalinkite
Scroll to Top