Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Kviečiame į nemokamus užsiėmimus, skirtus tėvams ir jų 10-14 m. vaikams

Šeimos santykių institutas vykdo projektą „Pagalbos mechanizmas vaikams ir jaunuoliams iš pažeidžiamų grupių bei jų šeimos nariams“, kuris įgyvendinamas 9-iose savivaldybėse, tarp jų ir Tauragėje.

Tėvų – vaikų ryšio programos užsiėmimai vyksta grupėse:

  • vaikų grupė
  • tėvų grupė
  • grupė visai šeimai

Ši programa skirta vaikams / jaunuoliams ir jų tėvams, susiduriantiems savo kasdienėje aplinkoje su elgesio ir emocijų sunkumais (pvz., nesutarimai mokykloje, prieštaraujantis elgesys namuose, per didelis uždarumas, sunkumai valdant pykčio ar streso reakcijas ir pan.). Programa gali padėti daugeliui įvairiausių šeimų, vaikams kartu su tėvais sprendžiant jų sunkumus, ir praktikoje gali būti taikoma mokykloje, socialinių paslaugų centre, bendruomeniniuose šeimos namuose, nevyriausybinėje organizacijoje ar kitoje įstaigoje, dirbančioje su vaikais ir / ar jų tėvais.

Ko galite tikėtis programoje? Ši programa padeda stiprinti vaikų ir tėvų ryšį, tarpusavio sutarimą, bendravimą ir problemų sprendimą, organizuotumą, šeimos stiprybes ir atsparumą, vaiko prisitaikymą mokykloje ir santykius su bendraamžiais. Grupėse mokomasi šių pagrindinių dalykų:

  • Vaikai mokosi laikytis taisyklių, bendravimo įgūdžių, valdyti pyktį ir reikšti jį tinkamai.
  • Tėvams padedama rasti sprendimus sudėtingose situacijose su vaikais bei valdyti stresą.
  • Tėvams ir vaikams padedama kartu spręsti konfliktus, vienas kitam išsakyti, kas nepatinka.

Kuo svarbus tėvų dalyvavimas? Ryšys su tėvais vaikui yra svarbiausias, todėl tėvų dalyvavimas didina vaiko pasitikėjimą jais ir skatina jo norą mokytis. O tėvai pradeda pasitikėti savo vaiku, kai mato jo pastangas mokantis. Didėjant tarpusavio pasitikėjimui kartu stiprėja ir vaiko ryšys su tėvais. Vaikams mokantis kartu su tėvais galima pasiekti daug sėkmingesnių rezultatų.

Dalyvauja 10-14 m. vaikai ir jų tėvai. Užsiėmimai vyks Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje, nuo 2022 m. lapkričio 8 d. Užsiėmimus ves Sandra Dragūnienė ir Karolis Skausmenis.

Būtina išankstinė registracija [email protected].

Užsiėmimai

Pasidalinkite
Scroll to Top