Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Kviečiame dalyvauti nemokamuose užsiėmimuose „Pagalba vaikui įveikiant elgesio ir emocijų sunkumus“

šeima (2)Šeimos santykių institutas vykdo projektą „Pagalbos mechanizmas vaikams ir jaunuoliams iš pažeidžiamų grupių bei jų šeimos nariams“, kuris įgyvendinamas 9-iose savivaldybėse, tarp jų ir Tauragėje.

Stiprinant bendruomenėje teikiamas psichinės sveikatos paslaugas ir gerinant vaikų ir jaunimo gerovę siekiama įdiegti veiksmingas metodų ir integruotų paslaugų pagalbos mechanizmą pažeidžiamiems vaikams ir jaunimui bei jų šeimos nariams.

Programa skirta vaikams / paaugliams iš pažeidžiamų grupių (pvz., specialiųjų poreikių vaikams, turintiems elgesio ir emocijų sunkumų; vaikams, išgyvenantiems / išgyvenusiems labai konfliktiškas skyrybas; piktnaudžiavusių alkoholiu ir / ar narkotikais tėvų vaikams; vaikams, nukentėjusiems nuo smurto; paaugliams, kurie yra gydomi dėl piktnaudžiavimu alkoholiu, narkotikais ar kitomis psichoaktyviomis medžiagomis; globojamiems vaikams).

Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programoje siekiama susieti priežastis (rizikos ir apsaugantys veiksniai) ir pasekmes (nepakankami tėvystės įgūdžiai, vaikų elgesio ir emocijų sutrikimai) ir inicijuoti veiksmus (bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių; jausmų atpažinimo ir valdymo ugdymas ir kt. tėvams / vaikams tėvų ir vaikų tarpusavio ryšio stiprinimas), kurie skatintų greitai pasiekiamus ir ilgalaikius pokyčius.

Pagerėję tėvų ir vaikų bendravimo, bendradarbiavimo bei emocijų valdymo įgūdžiai mažina tarpusavio konfliktus ir stiprina santykius, o kartu stiprėjantis pasitikėjimas savimi ir tarpusavyje stiprina vaikų / paauglių atsparumą išorės spaudimui, gerina mokyklos lankomumo rodiklius ir akademinių pasiekimų lygį.

Į užsiėmimus kviečiami registruotis 10-12 m. vaikai ir jų tėvai. Užsiėmimai, kuriuos ves psichologės Sandra Dambrauskienė ir Jolanta Daugalienė, vyks Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje, nuo 2022 m. rugsėjo 19 d. (17 val. vaikams, 18 val. tėvams).

Dėl dalyvavimo prašome informuoti el. paštu [email protected] arba tel.nr. 8 671 90 326.

Pasidalinkite
Scroll to Top