Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

„Kurkime integracinį tinklą“ – trečiojo programos „Europa piliečiams“ finansuojamo partnerystės projekto susitikimo tema

Projektas vienija 8 partnerius iš skirtingų šalių: Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Lietuvos. Tai projekto vadovų – Bytovo miesto ir Bytovo rajono – partneriai. Vizito dalyviai buvo projekto partneriai iš Bytovo rajono, Vorpommern-Rügen rajono, Schmalkalden-Meiningen rajono, Vietos plėtros fondo „Parasol“, Tauragės miesto, Markarydo ir Frankenbergo miestų.

Pirmojo vizito, kuris įvyko 2021 m. rugsėjį Bytove, tema – istoriniai tarptautinio projekto partnerių pasidalinimai migracijos patirtimi.

2022 metų birželį antrąjį vizitą surengė partneris iš Švedijos – Markarydo miesto. Vizito metu buvo keičiamasi patirtimi apie kalbų mokymą Švedijoje ir imigrantų paramą darbo rinkoje.

Šį kartą, 2022 m. spalio 24-27 dienomis, projekto dalyviai susitiko Štralzunde, Vokietijoje, kur sukūrė integracijos valdymo modelį. Kiekvieno projekto partnerio atstovai pristatė jų federacinėse žemėse ar šalyse galiojančias struktūras. Šeimininkai pristatė apskritųjų stalų regioninės integracijos modelį, t. y. reguliarius vietos valdžios atstovų, institucijų ir asociacijų, sprendžiančių migracijos problemą, susitikimus. Vėlesni pranešimai buvo skirti integracijos per kultūrą, sportą ir švietimą pristatymui. Pateiktos idėjos gali būti įkvėpimas imtis panašių veiksmų namuose.

Kitą dieną projekto dalyviai aplankė migrantus remiančius centrus: SOS Kinderdorf Grimmene, Quartiersburo Barth ir KDW Nachbarschaftszentrum Štralzundo mieste. Įstaigų atstovai pasakojo apie savo veiklą: moterų ir vaikų priežiūros teikimą, baldų parduotuvės įsteigimą, kalbų mokymosi organizavimą, ar gyventojus ir migrantus integruojančius renginius, pvz. teminiai susitikimai bažnyčioje. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su žmonėmis, pasiklausyti jų pasakojimų ir užduoti klausimus.

Projekto apibendrinimas vyks kitų metų kovo mėnesį pažintinio vizito Bytove metu, baigiant partnerystės projekto įgyvendinimą.

Projektas – puiki galimybė sukurti kontaktų tinklą tarp vietos valdžios institucijų sprendimų, įgalinančių imigrantus įtraukti į visuomenę, srityje.

Projektas „Tarptautiniu mastu apie migraciją vietos valdžios institucijose“ yra bendrai finansuojamas pagal ES programą „Europa piliečiams“.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top