Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Kultūros ministro Simono Kairio vizitas Tauragėje

Miesto šventės metu Kultūros ministras Simonas Kairys viešėjo Tauragėje, kurioje trijų dienų kultūrinių, edukacinių ir pramoginių renginių programą vainikavo apskrities dainų šventė.

Prieš jos atidarymą ministras S. Kairys bendravo su Tauragės kultūros bendruomene, o su savivaldybės vadovais aptarė miestui ir regionui svarbius kultūros klausimus, vietos kultūros įstaigų veiklą.

Ministras apsilankė rekonstruotoje Tauragės pilyje įsikūrusiame Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, kur šiuo metu veikia archeologijos, istorijos, etnografijos, gamtos ekspozicijos, fotografijos galerija, pilies menės, inovatyviais sprendimais lankytojus traukiantis „Amžių bokštas“, dalyvavo Vladimiro Mackevičiaus parodos parodos „WARning“ atidaryme.

Apžiūrėjęs miesto erdves, kurios vasarą virto fotografijos galerija po atviru dangumi, vakare kultūros ministras pasveikino Tauragės regiono dainų šventės „Karšuvos žemės vaikai“ dalyvius.

„Daina ir šokis yra laisvė. Prieš tris dešimtmečius jie mums padėjo įkurti Dainuojančios revoliucijos laužą ir išskleisti laisvės sparnus, o imperinis blogis atsitraukė. Prisidedame kuo galime, kad šį kartą tiesos ir laisvės ugnyje blogis būtų sunaikintas amžiams, be jokios galimybės atgimti“, – kalbėjo S. Kairys, dėkodamas visiems, puoselėjantiems gyvąją dainų švenčių tradiciją.

Pasak ministro, 2023-aisais Lietuvos kultūros sostine tapsianti Tauragė dar labiau įsitvirtins kaip savo istorija besididžiuojantis miestas su kultūriškai aktyvia bendruomene ir kūrybišku jaunimu. Po ilgos pertraukos vykstanti dainų šventė – tarsi preliudija prieš Tauragei užsidedant Lietuvos kultūros sostinės karūną. Tai neabejotinai ryškus kultūros įvykis, atspindintis šio krašto savastį ir jungiantis visų kartų žmones.

Pasidalinkite
Scroll to Top