Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Į ukrainiečiams skirtą renginį Tauragės pilies kiemelyje susirinko apie 100 karo pabėgėlių

Kovo 26 dieną, 14 val. Tauragės pilies kiemelyje vyko susitikimo popietė su Ukrainos žmonėmis. Šis renginys skatino susipažinti su Tauragės miestu, atrasti tarpusavio bendrystę ir kvietė pasidalinti savo rūpesčiais ir atrasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Renginys prasidėjo Ukrainos ir Lietuvos himnu, tylos minute susirinkusieji išreiškė pagarbą už Ukrainą kovojusiems ir kare žuvusiems žmonėms. Į Ukrainos žmones kreipėsi  Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, Tauragės savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė bei Seimo narys Romualdas Vaitkus, kurie savo žodžiais palaikė ukainiečius ir patvirtino, kad jiems bus suteikiama visa reikalinga pagalba.

Šio renginio tikslas – padėti nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, draugiškai sutikti ir supažindinti su miestu, darbo ir užimtumo galimybėmis bei suteikti kitą aktualią informaciją. Renginio metu pilies kiemelyje buvo įrengta palapinė, kurioje Ukrainos žmonės galėjo gauti informaciją apie būstą, darbo galimybes, socialinę paramą.

Europos informacinio centro „Europe Direct“ vadovė Isvalda Aleknienė informavo, kad ukrainiečiai gali kreiptis dėl visų jiems rūpimų klausimų, Meno mokyklos atstovai suaugusiuosius kvietė susipažinti su Taurage ir lankytis muziejuje, bendruomenės namuose ir informavo, kokius būrelius gali lankyti ukrainiečiai.

Susirinkusiuosius džiugino Meno mokyklos mokiniai – atliekamos dainos suskambėjo ir Ukrainiečių kalba. Renginio metu visi buvo vaišinami lietuviškais patiekalais. Mažiesiems neleido liūdėti animatoriai, vaikai buvo vaišinami kakava, Europos informacinio centro „Europe Direct” vadovė Isvalda Aleknienė Ukrainos vaikams padovanojo spalvinimo knygelių. Nuo karo ir savo įprasto gyvenimo pabėgę vaikai ant popieriaus lapų išsakė ir savo pomėgius bei svajones.  Tikimasi, kad jas padės įgyvendinti geros valios tauragiškiai. Plačiau apie galimybę įgyvendinti ukrainiečių vaikų norus pranešime netrukus.

Pasidalinkite
Scroll to Top