Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

GovTech dirbtuvės Tauragėje: kaip skaitmeninės inovacijos keičia viešąjį sektorių?

Gegužės 17 d. GovTech laboratorija kartu su programa „Kurk Lietuvai“ atvyko į Tauragės rajono savivaldybės administraciją, kur pristatė išmaniųjų skaitmeninių sprendimų viešajame sektoriuje tendencijas ir pavyzdžius, aptarė būdus kaip, bendradarbiaujant su startuoliais ir inovatyviomis įmonėmis, galima spręsti institucijų iššūkius ir problemas.

Ypatingas dėmesys skirtas technologijoms, skatinančioms piliečių įtraukimą. Visi renginio dalyviai dalyvavo  dirbtuvėse, kurios leido išlaisvinti kūrybiškumą ir pagalvoti, kaip išmaniai galima spręsti viešojo sektoriaus darbo kasdienybėje ir mieste kylančias problemas. Dalyviai aptarė gyventojų įsitraukimą į kultūros, energetikos, visuomenės sveikatos, atliekų tvarkymo bei infrastruktūros sritis, ieškota sprendimų, kaip šį įsitraukimą padidinti.

GovTech atstovai pristatė piliečių įtraukties naudas, kurios padeda kelti pasitikėjimą institucijomis, išplečia idėjos pasirinkimo lauką (kolektyvinis intelektas), kelia priimtų sprendimų legitimumą ir kt., taip pat aptarė skirtingus gyventojų dalyvavimo lygius bei tai, kaip viešojo sektoriaus sritys siejasi su technologijomis (pavyzdžiui, sveikatos apsauga ir dirbtinis intelektas,viešosios paslaugos ir virtuali realybė bei kt.).

Renginyje dalyvavusi administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė teigė, kad vis prieinamesnės technologijos bei augantys piliečių lūkesčiai keičia technologijų svarbą viešajame sektoriuje, todėl svarbu sekti skaitmeninių inovacijų naujoves, kurios galėtų palengvinti ne tik viešojo sektoriaus darbuotojų, bet ir miesto gyventojų kasdienybę.

G. Rakauskienė GovTech atstovams padėkojo už vizitą, o visiems renginio dalyviams palinkėjo būti inovatyviems bei technologines naujoves sėkmingai pritaikyti savo darbo srityje.

Pasidalinkite
Scroll to Top