Renginių kalendorius
Liepa
    2019     
M A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Renginiai
Nemokamos treniruotės
2019-07-18 18:00 
Vieta:  Tauragės Žalgirių gimnazijos stadionas
"Pasaulis priklauso tau" nemokamas kino seansas pilies kiemelyje
2019-07-18 22:00 
Vieta:  Tauragės krašto muziejus \"Santaka\" (pilies kiemelis)
Tradicinė vasaros šventė
2019-07-19 10:00 
Vieta:  Lauksargiuose
Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai
2019-07-24 10:00 
Vieta:  Tauragės vasaros estrada
Nemokamos treniruotės
2019-07-25 18:00 
Vieta:  Tauragės Žalgirių gimnazijos stadionas
Socialinė parama. Naudinga informacija.
Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai

 

Tauragės rajono savivaldybėje pradėtas įgyvendinti projektas „Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai“. Projektas finansuojamas iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais:  „Tauragės vaikų globos namais „Šaltinėlis“, kurie atliks Bendruomeninių šeimos namų funkciją, ir  NVO – Koordinaciniu centru „Gilė“. Projekto vykdymo laikotarpis 36 mėn.

Projekto metu teikiamos paslaugos yra nemokamos, finansuojamos Europos Sąjungos fondo lėšomis.

Paslaugas gaus 360 rajono savivaldybės gyventojų. Tas pats projekto dalyvis galės gauti kelias jam reikalingas paslaugas. Projekto dalyviais gali būti šeimos (tėvai, vaikai), vieni gyvenantys asmenys.

Teikiant kompleksines paslaugas siekiama, kad kiekviena paslauga atitiktų individualius šeimos ar asmens poreikius, paslaugos gavėjas išmoktų sąmoningai prisiimti atsakomybę už savo sprendimus ir gyvenimo būdą.

Pozityvios tėvystės mokymai. Tai tėvystės gebėjimų ir stiprinimo programa skirta šeimoms, auginančioms nepilnamečius vaikus ar besiruošiančioms tėvystei. Šie mokymai organizuojami siūlant tėvams kitokį požiūrį į vaiko auklėjimą ir padedant atrasti efektyvesnių bendravimo su vaiku būdu.

Pagalba bus teikiama organizuojant individualias, šeimų ar porų konsultacijas, grupinius užsiėmimus.

Psichosocialinė pagalba. Paslaugos teikiamos asmenims išgyvenusiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, artimo netektis, skyrybas) ir jų šeimoms, artimiesiems, smurtinį elgesį patyrusiems asmenims. Taip pat asmenims turintiems problemų dėl psichotropinių medžiagų vartojimo, priklausomiems nuo azartinių  lošimų asmenims ar jų šeimoms ir kt.

Psichosocialinė pagalba bus teikiama organizuojant individualias, šeimų ar porų konsultacijas  arba grupinius užsiėmimus:

Asmenybės augimo grupė (mišri) ir moterų grupės – šie užsiėmimai skirti žmonėms, praradusiems pasitikėjimą savimi, turintiems įvairių baimių, bendravimo sunkumų, siekiantiems išlaisvėti bendravime, geriau pažinti save.

Savipagalbos grupė tėvams – auginantiems vaiką su raidos, elgesio ir emocijų sutrikimais. Grupiniuose susitikimuose tėvai galės dalintis asmenine patirtimi ir jausmais  apie esamas ar gyvenime buvusias sunkias situacijas, padėti vieni kitiems suprasti savo galimybes, spręsti iškilusias problemas, naujai į vertinti situaciją, kartu ieškoti būdų, kaip tęsti pilnavertį gyvenimą.

Grupė paaugliams– skirta paaugliams nuo 12 iki 18 metų amžiaus. Grupėje paaugliai geriau išmoks pažinti save, savo mintis, jausmus, išgyvenimus, norus ir poreikius, išmoks spręsti konfliktines situacijas, pagerinti bendravimo įgūdžius, įveikti baimes, sustiprinti pasitikėjimą savimi.

Šeimos klubas (Šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos) Tėvai su vaikais praleidžia vis mažiau laiko, todėl svarbu stiprinti šeimos narių tarpusavio ryšį. Tai užsiėmimai kuriuose bus kryptingai vykdomos kultūrinės, pažintinės, sveikos gyvensenos ir sportinės veiklos. Bus siekiama sudaryti sąlygas šeimoms bendrauti nekasdieninėje aplinkoje, stiprinti šeimos tarpusavio santykius. Tėvai ir vaikai skatinami labiau bendrauti, padėti išreikšti jausmus, stimuliuoti asmenybės vystymąsi, įveikti baimes, atskleisti kūrybingumą. Veiklos apims kūrybines dirbtuves, meno terapiją, stalo žaidimus, diskusijas ir kt.

Vaikų priežiūros paslauga. Paslauga teikiama tėvams, kurie vienu ar kitu atveju bus reikalinga trumpalaikė vaikų priežiūra (vaikų amžius nuo 3 metų iki kol vaikas pradės lankyti bendrojo lavinimo įstaigą (7m.). Pirmenybė teikiama tėvams dalyvaujantiems Bendruomeninių šeimos namų užsiėmimuose. Vaiko priežiūros paslaugos valandinės, teikiamos ne ilgiau kaip 4  val. per dieną, pagal pastovų grafiką.

Pavėžėjimo paslaugos. Pavėžėjimo paslauga teikiama tikslinės grupės  asmenims, kurie dalyvaus projekto veiklose ir neturės galimybės atvykti savu ar visuomeniniu transportu.

Informacija apie kompleksiškai teikiamas paslaugas teikiama: Bendruomeniniuose šeimos namuose, adresu:  D. Poškos g. 26, Tauragė, tel: 8 607 99 051, el. p.: tbs.namai@gmail.com   Tauragės bendruomeniniai šeimos namai.

 

Papildoma informacija:

Siekiant užtikrinti skaidrų projekto vykdymą bei paslaugų teikimą Jūsų prašome:

  • Užpildyti nustatytos formos paslaugų gavėjo anketą;
  • Projekte dalyvaujant įvairaus amžiaus vaikams iki 14 metų, projekto dalyvio anketą vaiko vardu turi pildyti vienas iš tėvų ar oficialių vaiko globėjų;
  • Kiekvieną kartą gavus paslaugą pasirašyti mokymo (-ų) dalyvių sąrašuose;
  • Pasirašyti vaiko priežiūros paslaugų registre (jeigu naudositės šia paslauga);
  • Susitarus dėl paslaugos teikimo ir sutartu laiku negalint atvykti, informuoti Bendruomeninių šeimos namų koordinatorių.

Dalyvavimo projekte metu arba po jo su projekto dalyviais gali susisiekti Europos socialinio fondo agentūros atstovai, projekto įgyvendinimo priežiūros, mokymų vertinimo ar socialinių tyrimų tikslais.

Jūsų dalyvio anketoje pateikti asmens duomenys bus naudojami tik projekto administravimo tikslais. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančiais teisės aktais.Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter

2019 M. RINKIMAI

 

 

MIESTAI PARTNERIAI