Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Renginiai
SPEKTAKLIS „TESTAS“
2020-05-04 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmai
DONATO MONTVYDO KONCERTAS
2020-05-14 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmai
Naujienos
D.U. K. apie naują koronavirusą

Visais atvejais dėl koronoviruso situacijos Tauragės rajone kviečiame susisiekti telefono numeriu (8 700) 11 220 arba elektroniniu paštu savivalda@taurage.lt, taip pat karštuoju koronaviruso nemokamu telefonu visoje Lietuvoje 1808. Taip pat pateikiame informaciją su dažniausiais gyventojų užduodamais klausimais.

 

 

Gyvenu Tauragės rajone, kur turėčiau kreiptis pagalbos dėl COVID-19?

Tauragės rajono gyventojams pagalba teikiama 8 700 11 220

 

Kokią pagalbą gali suteikti Tauragės rajono savivaldybė?

Tauragės rajono savivaldybė pasiruošusi pasiūlyti pagalbą suteikiant patalpas saviizoliacijai,

organizuojant saviizoliuotų asmenų maitinimą ir saugų transportavimą iš kito miesto, patalpų dezinfekavimą.

 

Kas apmokės už suteiktas patalpas karantino laikotarpiu?

Už apgyvendinimą apmokės Tauragės r. savivaldybės administracija.

 

Kas apmokės už maitinimą?

Maitinimo paslaugą, esant asmens pageidavimui, organizuoja Tauragės rajono savivaldybės administracija. Už maitinimą asmuo turės susimokėti savo lėšomis. Taip pat yra galimybė asmeniui maistą užsisakyti savarankiškai, be to, jį saugiai gali pristatyti ir artimieji.

 

Kas pristatys maistą izoliuotiems asmenims?

Maistą mieste izoliuotiems asmenims pristatys Socialinių paslaugų centro darbuotojai, kaimiškosiose vietovėse – seniūnijų socialiniai darbuotojai

 

Kaip gali artimieji organizuoti maitinimą?

Artimieji, žinodami, kur yra izoliuotas jų šeimos narys ar giminaitis, maisto produktus ar paruoštą maistą gali pristatyti ir palikti prie kambario, kuriame gyvena izoliuotas asmuo, durų.

 

Kaip bus užtikrinamas maitinimas gyventojams, kurie izoliavosi namuose ir negali maisto nusipirkti patys?

Asmenys, kurie yra vieniši ir neturi artimųjų, turi kreiptis tel. Nr. 8 640 54 474. Planuojama esantiems namuose pristatyti būtiniausius maisto produktus ir priemones 1 kartą per savaitę.

 

Kaip organizuojamas asmens, grįžusio iš užsienio ir neturinčio su kuo grįžti, pvz., iš Vilniaus,  parvežimas?

Tauragės r. savivaldybė organizuoja asmenų parvežimą ir pristatymą  iki vietos. Tam išsinuomotas automobilis  su atskirta izoliacine kabina.

 

Kas nutiks, jei nesilaikysiu saviizoliacijos?

Asmenys, nesilaikantys karantino nurodymų, bus griežtai baudžiami teisės aktų nustatyta tvarka, o saviizoliacija bus taikoma visiems šeimos nariams. Todėl, asmenys grįžę iš užsienio, turėję kontaktą su užsikrėtusiu arba jaučiantys ligos simptomus, iš karto privalo atsisakyti kontakto su artimaisiais ir nepasišalinti iš saviizoliacijos vietos.

 

Kaip elgtis tolimųjų reisų vairuotojams?

Asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija, išskyrus vairuotojus, ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų, bei diplomatus ir specialiuosius kurjerius, dirbančius tranzitiniuose traukiniuose, nurodytuose šio nutarimo 3.1.3 papunktyje, neturinčius COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų.

 

Ar yra galima darželyje palikti vaikus, jei tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu
(pvz. dirbama gydytoju, prekybos centre ir pan.)

Nuo antradienio l.-d. ,,Ažuoliukas“ gali priimti asmenų, kurių darbas susijęs su ypatingos svarbos užduotimis karantino laikotarpiu, vaikus.

 

Ar vaikai gali vaikščioti lauke?

Be tėvų visiems draudžiama. Pasivaikščioti galima miške, bet ne grupėmis.

 

Kokių priemonių trūksta medikams?

Medikams trūksta apsaugos priemonių (respiratorių, kombinezonų, chalatų, antpadžių, galvos apdangalų, dezinfekantų). Didžiausia problema – laboratorinių reagentų stygius. Jie yra užsakyti, planuojama gauti balandžio mėn.

 

Kokių priemonių turime rezerve?

Visų apsaugos priemonių įstaigos rezerve turi maždaug savaitei (jei būtų pacientų antplūdis). Jos nuolat pildomos, išskyrus laboratorinius reagentus.

 

 

Visus dažniausiai užduodamus klausimus rasite interneto svetainėje http://koronavirusas.taurage.lt

 

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter

Aktuali informacija
Įsigyti vardinių vaistų nuo šiol bus paprasčiau

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, supaprastinta vardinių vaistų išrašymo ir išdavimo vaistinėse tvarka. Receptai vardiniams vaistams nuo šiol galės būti išrašomi nuotoliniu būdu, t. y. neapsilankius pas gydytoją.

Plačiau >>
Lietuvoje griežtinamos karantino sąlygos

Siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos. 

Plačiau >>
Kviečiame teikti paraiškas finansinei paramai gauti

Tauragės rajono savivaldybė yra patvirtinusi smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą, pagal kurį skatinamas smulkusis ir vidutinis verslas. Kviečiame teikti paraiškas finansinei paramai gauti.

Plačiau >>
Tyrimų rezultatus dėl COVID-19 gyventojai galės saugiai sužinoti internetu iš namų

 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama supaprastinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir patogumą gyventojams, daugelį jų perkelia į elektroninę erdvę. Gyventojai elektroninės sveikatos portale esveikata.lt, saugiai save identifikavę, galės greitai ir patogiai, neišvykdami iš namų, peržiūrėti savo laboratorinių tyrimų atsakymus dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19). 

Plačiau >>
Rekomendacijos šeimos nariams, kurių artimieji turėjo sąlytį su sergančiais COVID-19

Sveikatos pasaugos ministerija parengė rekomendacijas, skirtas žmonėms, kurių artimiausi šeimos nariai turėjo kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu (COVID-19) arba grįžo iš užsienio ir šiuo metu yra izoliuoti namuose. Šių žmonių artimiesiems nėra taikomi ypatingi apribojimai, tačiau reikėtų imtis atsargos priemonių.

Plačiau >>
Visa aktuali informacija
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     

 

MIESTAI PARTNERIAI