Renginių kalendorius
Liepa
    2019     
M A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Renginiai
Tradicinė vasaros šventė
2019-07-19 10:00 
Vieta:  Lauksargiuose
Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai
2019-07-24 10:00 
Vieta:  Tauragės vasaros estrada
Nemokamos treniruotės
2019-07-25 18:00 
Vieta:  Tauragės Žalgirių gimnazijos stadionas
IX Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis
2019-07-25 18:00 
Vieta:  Pilies kiemelyje
Poetų ir dainų atlikėjų vakaras "Prie garažų"
2019-07-26 19:00 
Vieta:  B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vidiniame kieme
Opozicijos veikla
Paskutinis vasaros posėdis – valdančiosios daugumos kapituliacija

Paskutinis vasaros posėdis – valdančiosios daugumos kapituliacija

 

Paskutinis vasaros rajono  tarybos posėdis buvo tikrai „vasariškai karštas“. Ypač valdančiajai daugumai. Jiems kai kurie  darbotvarkės  klausimai buvo itin kietas riešutėlis. Priimant sprendimus išlindo rajono valdančiųjų akivaizdi nekompetencija, taikomi dvigubi standartai ir nepagarba rajono žmonėms.

Didelio dėmesio sulaukė svarstomas klausimas dėl ,,Šaltinio" progimnazijos direktorės Jūratės Lazdauskienės atleidimo iš darbo. Šio darbotvarkės klausimo atsiradimo priežastys  –  nepagrįstas savivaldybės administracijos mėginimas  pirmai progai pasitaikius įsikišti į mokyklos vidaus reikalus ir taip bandyti atsikratyti perspektyvia mokyklos vadove, ką akivaizdžiai parodė šio klausimo tolesnio svarstymo peripetijos. Nežiūrint viešų mero, savivaldybės administracijos direktoriaus patikinimų, kad „dega meile ir pasitikėjimu direktore“,  visas sumanymas it yla išlindo iš maišo, kai  tarybos narė Iveta Skurvydienė per  tarybos posėdį kardinaliai pakeitė ankstesnę nuomonę - mosikuodama Konstitucija ir kitais  įstatymais ragino išlaisvinti direktorę iš baudžiavinės priespaudos, suprask, būtina atleisti. Po to sekė  keisti  Vyriausybės atstovės pasisakymai bandant paveikti tarybos narių sprendimą (ausį rėžė nuolat kartojamas politinis šou ir kita)  ir primygtinis aiškinimas, kad tarybos nariai turėtų balsuoti už atleidimą. Deja, liberalų planas,  kaip sakoma, neišdegė, nes tarybos opozicija, kuri vieningai balsavo prieš direktorės atleidimą, parodė, jog nori, kad puikus specialistas dirbtų toliau. Direktorės ir bendruomenės atkaklumas – sektinas pavyzdys kitiems savivaldybės  organizacijų vadovams ir kolektyvams – jei teisūs,  nedrebėkite ir nekapituliuokite  pasirodžius valdžios siųstiems tikrintojams. Tiesa ir vienybė, nors ir sunkiai, nugali.

Vertas dėmesio darbotvarkės klausimas dėl UAB „Dunokai“ akcijų nominalios vertės nustatymo.  Meras ir administracijos direktorius, atsakydami į opozicijos paklausimą dėl neišmokamų dividendų smulkiesiems bendrovės akcininkams, kalbėjo taip, tarsi  žinotų, kam jos bus parduotos. Opozicijai nekyla  abejonių, kad smulkieji akcininkai nukentės privatizuojant  „Dunokus“ kaip siūlo valdantieji – parduoti bendrovę su visu jos turtu ir 700 tūkst. Eur grynųjų  sąskaitose. Geras kąsnis, matyt, atiteks geriems draugams, o ta smulkmė – apie 80 smulkiųjų akcininkų – tepavarvina seilę. Biedniokai liberalams – ne kompanija, o jei rimtai – tai panašu į aferą su korupciniu kvapu.

Opozicija, matydama neskaidrius valdančios daugumos veiksmus, atsiribojo nuo tokio liberalų, konservatorių ir valstiečių sąmokslo ir nedalyvavo priimant daug abejonių keliantį sprendimą.

Daug pagrįstų  klausimų  kilo svarstant Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigybės aprašymą. Kažkaip netikėtai  ir stebuklingai iškasamas Kultūros ministro įsakymas, reglamentuojantis reikalavimus pretendentui. Valdantieji siūlo pačius minimaliausius, nes vieša paslaptis, kad postas vėl saviems ruošiamas, o gal ir ne tauragiškiui, gal atvykėliui, juk nuo rinkimų Tauragės liberalai jau tapo „darbo birža“ Šilalei, Šilutei, Kaunui ir t.t.

Taigi, mieli tauragiškiai, pradedame paskutinį vasaros mėnesį, o valdančiųjų viražai kiek dar tęsis?

Tauragės rajono savivaldybės tarybos LSDP frakcija

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter

2019 M. RINKIMAI

 

 

MIESTAI PARTNERIAI