Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Emocinei ir fizinei moksleivių sveikatai – nemokami žingsnių iššūkiai

Pamokoms persikėlus į namus, mokiniai bei mokytojai susidūrė su fizinio aktyvumo bei emocinės sveikatos iššūkiais. Sumažėjusios judėjimo galimybės bei apribotas bendravimas tampa vis dažnesne sveikatos bei psichologinės būsenos problemų priežastimi. Siekiant kovoti su šiais šalutiniais nuotolinio mokymosi veiksniais, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kartu su mobiliąja naudingų žingsnių programėle „#walk15“ atgaivina nemokamų žingsnių iššūkių iniciatyvą.

„Vaikščiojimas, kaip ir kita vidutinio ar didelio fizinio intensyvumo veikla, yra susijęs su geresne mokyklinio amžiaus vaikų psichologine gerove. Atlikti tyrimai atskleidžia, kad fiziškai aktyvesni mokiniai pasižymi ir didesniu socialiniu kapitalu. Kitaip tariant, jie labiau linkę bendradarbiauti, pasitikėti kitais, turi daugiau draugų, geriau sutaria su mokytojais ir šeimos nariais“, – sako Lietuvos sporto universiteto docentė, psichologė Brigita Miežienė.

Prisijungdamas prie iniciatyvos Tauragės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia Tauragės r. ugdymo įstaigas dalyvauti iššūkyje ir trims, daugiausia žingsnių surinkusioms, klasėms padovanos apsilankymą Tauragės baseine.

Mobiliojoje naudingų žingsnių programėlėje „#walk15“ įdiegta speciali funkcija, leidžianti klasės ar mokyklos atstovui sukurti privatų žingsnių iššūkį, kuriame būtų galima stebėti visos klasės aktyvumą. Per dieną nueitų žingsnių skaičių fiksuoja, sumuoja ir lyderių lentelėje išskirsto mobiliosios programėlės algoritmas. Kas kartą prisijungęs mokinys ar iššūkyje kartu dalyvaujantis mokytojas gali matyti savo ir kitų mokinių surinktų žingsnių skaičių bei poziciją bendroje klasės lentelėje.

Kiekvienos dienos žingsnių rezultatas sumuojasi, o motyvaciją žingsniuoti kelia noras išlikti prizinėse iššūkio lentelės vietose. Privataus iššūkio trukmę kiekviena klasė ar mokykla gali nustatyti individualiai, o iššūkio privatumas garantuojamas – jo dalyvių sąrašas ar rezultatai matomi tik jame dalyvaujantiems.

Privatų naminių žingsnių iššūkį savo klasei ar mokyklai gali sukurti kiekvienas – nemokamai. Klasės atstovui – auklėtojui, mokytojui, vienam iš mokinių tėvų ar globėjų – reikia užpildyti trumpą formą, esančią adresu: https://walk15.lt/mokykloms/. Formoje nurodytu kontaktu registruojamą asmenį pasieks specialus prisijungimo kodas, leisiantis prisijungti prie klasei ar mokyklai jau sukurto privataus iššūkio.

Parsisiųsti naudingų žingsnių programėlę „#walk15“ mokytojai, moksleiviai ar jų tėvai gali apsilankę adresu: https://walk15.lt/

Klases, kurios nori dalyvauti iššūkyje kviečiame registruotis el. p. [email protected], tel. 8 683 06 188.

Pasidalinkite
Scroll to Top