Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Civilinės saugos akcija „Žinojimas saugo“ kviečia gyventojus susipažinti, kaip pasirūpinti saugumu

Šį pirmadienį Vilniuje startavusi informacinė civilinės saugos akcija „Žinojimas saugo“ tęsiasi – renginiai toliau vyks miestuose, rajonuose ir miesteliuose. Šios akcijos tikslas – informuoti gyventojus, kaip elgtis ekstremaliųjų situacijų metu, kuo reikėtų pasirūpinti ir kas padeda užtikrinti saugumą.

Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainė LT72.LT

LT72.LT svetainė skirta gyventojų švietimui, padėti pasirengti nelaimėms, joje teikiama aktuali informacija apie gresiančius pavojus šalyje, patariama, kokiomis priemonėmis ar veiksmais galima šių pavojų išvengti arba sušvelninti jų pasekmes,
rekomenduojami taikytini apsaugomieji veiksmai prieš nelaimę, atsitikus nelaimei ir po jos.

Išskiriama penkių žingsnių programa kiekvieno saugumui užtikrinti:

  1. Būkite laiku įspėtas (svetainėje LT72.LT sužinokite, kaip gauti perspėjimo pranešimus savo telefone).
  2. Žinokite, kur slėptis (susiraskite artimiausią kolektyvinės apsaugos statinį, kitą saugią vietą ir aptarkite jo pasirinkimą su artimaisiais įvairių nelaimių atvejais).
  3. Žinokite, kas padės (pasirinkite patikimą konktaktinį asmenį, gyvenantį ne jūsų apylinkėse. Jis bus jūsų prieglobstis nelaimės atveju).
  4. Žinokite savo komandą (kartu su artimaisiais aptarkite, su kuo galite kooperuotis nelaimės atveju, su jais pasikeiskite kontaktine informacija bei sutarkite, kur susitiksite).
  5. Turėkite atsargų (sukaupkite kasdien naudojamų produktų atsargų – tai leis jums ir jūsų artimiesiems išgyventi ir patirti mažesnę žalą).

Iškilus realiai grėsmei – sirenos, trumpieji perspėjimo pranešimai, informacija tiesiogiai paskelbiama per Lietuvos radiją ir televiziją, ypač svarbi perspėjimo informacija gyventojams siunčiama į mobiliuosius telefonus.

Galimai evakuacijai pasirenkite iš anksto – apsvarstykite, ką darysite tuo atveju, jeigu pareigūnai nurodys evakuotis, t. y. išvykti iš namų į saugią teritoriją, iš anksto paprašykite draugų ar giminaičių, kurie gyvena kituose miestuose, kad jie suteiktų prieglobstį nelaimės atveju, evakavimo atvejui būkite prisipildę automobilio degalų baką, būtiniausius daiktus turėkite sudėtus iš anksto.

Išvykimo krepšyje turėtų būti: vanduo, šviesos šaltinis, maisto produktai, drabužiai, įrankių rinkinys, tualetiniai reikmenys, pinigai, juvelyriniai dirbiniai, medikamentai, žaislai, knygos vaikams, radijo imtuvas, šilta antklodė, svarbūs dokumentai.

Daugiau informacijos apie tai, kaip pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu rasite ČIA.

Žinojimas saugo!

Pasidalinkite
Scroll to Top