Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Būkime atsakingi – nedeginkime pernykštės žolės!

Kiekvieną pavasarį, šylant orams, daugėja gaisrų atvirosiose teritorijose. Pernai Lietuvoje kilo 2905 tokie gaisrai. Neatsakingas kai kurių gyventojų elgesys padaro didelės žalos ne tik gamtai, bet ir jiems patiems, nes neretai deginat žolę liepsnos išplinta į gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. 

Siekiant mažinti gaisrų skaičių atvirosiose teritorijose, kovo-balandžio mėnesiais, vykdomi reidai, kurių metu naudojami bepiločiai orlaiviai (dronai) gaisrų židiniams atvirosiose teritorijose aptikti. Nustatytiems gaisrinės saugos reikalavimų pažeidėjams taikomos įstatymų numatytos administracinio poveikio priemonės.

Pareigūnai įspėja gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi ir nedeginti žolės miškuose, durpynuose ir kitose atvirosiose teritorijose, o pastebėjus tokius gaisrus, nebūti abejingiems – nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Be to, primenama, kad lauke prasidėjus maisto gaminimo ant žarijų sezonui, būtina laikytis Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių, kurios numato, kad kietuoju kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų.

Pasidalinkite
Scroll to Top