Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Ar žinote, kaip teisingai tvarkyti žaliąsias atliekas?

Pavasaris – aplinkos tvarkymo metas, todėl atšilus orams skubame susitvarkyti savo kiemą – sugrėbti likusius lapus, aeruoti veją, genėti medžius, krūmus ar atlikti kitus aplinkos tvarkymo darbus. Svarbiu darbu tampa ir teisingas žaliųjų atliekų tvarkymas. 

Pastebima, kad šalia bendro naudojimo konteinerių vis dažniau paliekami žaliųjų atliekų maišai, krūvos šakų, tačiau minėtų atliekų mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, palikti šalia jų ar kitose vietose – negalima.

Primename, kad yra keletas būdų, kaip tinkamai susitvarkyti žaliąsias atliekas:

  1. Kompostuoti savo namų valdoje, pasigaminant komposto dirvožemiui pagerinti. Kompostuoti galima sodo ir daržo atliekas: gėlių ir daržovių liekanas, nupjautą žolę, medžių lapus, smulkias šakeles. Taip pat virtuvės atliekas: daržovių atliekas, lukštus, kevalus, gėles, vaisius, kavos ir arbatos tirščius.
  2. Pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, adresu Kaupių k. 4, Žygaičių sen.  (darbo dienomis nuo 8 iki 20 val.). Šioje aikšelėje žaliosios atliekos iš gyventojų yra priimamos nemokamai. Žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėje priimamos želdynų genėjimo ir sodo atliekos, nukritę medžių lapai, nupjauta žolė, gėlės, piktžolės, vaisių, daržovių atliekos, medžio žievė, pjuvenos, drožlės, skiedros, smulkios medžių, krūmų genėjimo šakos ir kitos žaliosios atliekos.
  3. Dėti į žaliųjų atliekų konteinerį (Tauragės miesto, Taurų, Butkelių gyventojams), kurį pagal grafiką išveža UAB „Ekonovus“. Grafiką rasite ČIA.
  4. Šakas susmulkinti ir panaudoti dekoratyvinių augalų mulčiavimui arba kurui.

Atkreipiame dėmesį, kad bendro naudojimo konteinerių aikštelės bei kitos miesto ir rajono vietos yra stebimos vaizdo kameromis, kurios fiksuoja netinkamo atsikratymo atliekomis atvejus. Nustatytiems pažeidėjams, vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodeksu, yra surašomas protokolas ir skiriama bauda.    

Pasidalinkite
Scroll to Top