Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Apšviestas dar vienas įvažiavimas į Tauragės miestą

Dar vienas įvažiavimas į Tauragės miestą nušvito – nuo Papušynės kapinių iki Žaliosios gatvės įrengtas modernus apšvietimas. Siekiant užtikrinti saugų eismą tiek transporto priemonėms, tiek pėstiesiems, apšviesta daugiau nei dviejų kilometrų ilgio atkarpa.

Apšvietimas įrengtas Šilalės gatvės dalyje, priklausančioje Mažonų seniūnijai, Papušynės kaimui. Iš viso įrengtas 71 apšvietimo stulpas. Apšviesta tiek važiuojamoji kelio dalis, tiek netoliese esantis pėsčiųjų ir dviračių takas. Tam, kad būtų apšviestas kuo didesnis plotas, arčiau gatvės įrengti žemesni šviestuvai (5 m), o toliau nuo gatvės – aukštesni (8 m).

Atlikus minėtus darbus artėjantis tamsusis metų laikotarpis taps gerokai šviesesnis, o nauji LED šviestuvai ne tik užtikrins saugesnę ir jaukesnę aplinką tamsios paros metu, bet ir lyginant su kitais šviestuvais, leis sumažinti suvartojamos elektros energijos sąnaudas.

Už sutaupytą energiją 2021-aisais metais Tauragės rajono savivaldybės administracijai įteiktas Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) Pažangios energijos klubo sertifikatas. Didžiausią sutaupymų dalį tuomet sudarė būtent senų šviestuvų pakeitimas į naujus LED šviestuvus.

„Modernūs LED šviestuvai sukuria jaukesnę ir saugesnę aplinką, užtikrina miestui ne tik mažesnes išlaidas, bet ir ilgesnį švietimo laiką. Miestas gali taupyti elektros energiją ir taip prisidėti prie svarbaus taršos mažinimo tikslo“,– sako Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Gatvės apšvietimo darbus, kurių vertė 177 000 Eur, atliko UAB „Elektros energetika“.

Pasidalinkite
Scroll to Top