English
Spausdinti
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Respublikos g. 2, LT-72255 Tauragė
Tel.: (8 446) 62 810, 55 344
Faks. (8 446) 70 801
El. paštas savivalda@taurage.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188737457


Renginių kalendorius
M A T K Pn Š S
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Kovas
    2017     


 

Lankytojų statistika:

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Gyventojams Verslininkams Turistams
| Naujienos
PRADEDAMOS TEIKTI LAIKINO ATOKVĖPIO PASLAUGOS GAVĖJO NAMUOSE PROTO AR (IR) PSICHIKOS NEGALIĄ TURINTIEMS ASMENIMS, JŲ ŠEIMOS NARIAMS, TĖVAMS AR GLOBĖJAMS TAURAGĖS REGIONE

Nuo š. m. kovo 1 d. pradedamos teikti laikino atokvėpio paslaugos asmens namuose – savalaikių ir būtinų paslaugų kompleksas asmenims su proto ar (ir) psichikos negalia, jų šeimų nariams, tėvams ar globėjams, kurie dėl tam tikrų priežasčių (liga, komandiruotė, atostogos, mokymasis ar studijos ar kt.) laikinai ar darbo savaitės metu negali pasirūpinti ar prižiūrėti šių asmenų, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra ar globa, savo namuose.

Laikino atokvėpio paslaugos teikimo tikslas - suteikti trumpalaikį poilsį šeimos nariams, tėvams ar globėjams, kurie rūpinasi asmenimis su proto ar (ir) psichikos negalia, padėti jiems atgauti energiją, jėgas, suteikti galimybę dalyvauti darbo rinkoje, sociokultūriniame visuomenės gyvenime.

12 mėn. laikotarpyje paslaugos bus suteiktos 10 asmenų su proto ar (ir) psichikos negalia, kuriems Lietuvos Respublikos Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka dėl proto ar (ir) psichikos sutrikimų nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis.

Paslauga paslaugos gavėjui gali būti teikiama iki 24 valandų per parą / 5 parų per savaitę, atsižvelgiant paslaugos gavėjo (jo šeimos, tėvų ar globėjų) poreikį.

Paslaugos teikimo kriterijai paslaugos teikimo prioritetui nustatyti: bent vienas iš paslaugos gavėjo tėvų ar globėjų serga; paslaugos gavėjo šeimoje yra mažamečių vaikų; paslaugos gavėją globoja ar prižiūri vienas iš tėvų; paslaugos gavėjo šeimoje yra kiti sergantys ar neįgalūs šeimos nariai; paslaugos gavėją globojančiam bent vienam iš tėvų ar globėjų skubiai tenka vykti į darbo komandiruotę; paslaugos gavėjo tėvų ar globėjų darbo grafikas perkeliamas į vakarus; gili krizė paslaugos gavėjo šeimoje; paslaugos gavėjo būklė namuose sukelia konfliktines situacijas. Kiti poreikiai: paslaugos gavėjo tėvai ar globėjai išvyksta atostogauti, jiems reikia lydėti kitą šeimos narį – vaiką ar suaugusį į kelionę, paslaugos gavėjo šeimai reikia pailsėti, paslaugos gavėjo šeimai iškyla būtinybė atlikti ūkio ar žemės priežiūros darbus ir kt.

Paslauga apima: specialisto vykimą į paslaugos gavėjo namus; pagalbą tenkinant paslaugos gavėjo fiziologinius poreikius, tokius kaip maitinimas, higiena, kūno priežiūra (esant būtinybei), užtikrina specialisto pritaikyto gydymo tęstinumą ar palaikymą ir pan.; pagalbą tenkinant paslaugos gavėjo psichosocialinius poreikius, tokius kaip pasivaikščiojimas, užsiėmimas paslaugos gavėjo norus ir gebėjimus atitinkančia veikla, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, lankymasis įvairiose įstaigose ir institucijose ir pan.; pagalbą šeimos nariams, tėvams ar globėjams buitinėse ir gyvenimiškose situacijose, susijusiose su paslaugos gavėjo poreikiais.

Norintys gauti šias paslaugas asmenys, turi raštu kreiptis į Adakavo socialinės globos namų Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos padalinio pavaduotoją socialiniams reikalams padalinyje Zigmundą Menclerienę, adresu Prezidento g. 21, Tauragė. Telefonas pasiteiravimui 8 (446) 72381.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

Archyvas
|

Mano paskyra

  
 
 
 
  
 
  
 
 
   
  
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© Visos teisės saugomos. El. p. inform@taurage.lt.

Kopijuoti ir platinti www.taurage.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama
Svetainę sukūrė  Idamas. Panaudotas SmartWeb

Į puslapio viršų (Left Alt+Z+Enter)