English
Spausdinti
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Respublikos g. 2, LT-72255 Tauragė
Tel.: (8 446) 62 810, 55 344
Faks. (8 446) 70 801
El. paštas savivalda@taurage.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188737457


Renginių kalendorius
M A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Balandis
    2017     


 

Lankytojų statistika:

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Gyventojams Verslininkams Turistams
| Naujienos
TAURAGIŠKIAI STIPRINA BENDRADARBIAVIMĄ SU BIČIULIAIS IŠ GRUZIJOS

Balandžio 5–12 dienomis Gruzijoje lankėsi gausi tauragiškių delegacija, kurią sudarė savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, mero patarėjas Dovydas Kaminskas, Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, ugdymo įstaigų vadovai ir atstovai.

2011 m. rugsėjo 5 dieną, Tauragei ir Zestafoniui pasirašius bendradarbiavimo sutartį, tarp abiejų savivaldybių prasidėjo glaudus bendradarbiavimas kultūros, švietimo, sporto srityse, įkurta NVO ,,Gruzijos bičiulių draugija Tauragėje“. Tauragiškių pavyzdžiu Zestafonyje  įregistruota draugija ,,Lietuvos draugai“, kurios pirmininke tapo Zeinab Gvelesiani. Kasmet tiek Tauragėje, tiek Zestafonyje vyksta įvairūs kultūriniai, edukaciniai ir sportiniai dvišaliai projektai, aktyviai dalyvaujama įvairiuose Tauragėje ir Zestafonyje vykstančiuose renginiuose, minimos Lietuvos ir Gruzijos valstybinės šventės. Tauragės moksleivių kūrybos centro direktorei, NVO ,,Gruzijos bičiulių draugija Tauragėje“ pirmininkei Jolantai Kazlauskienei suteiktas Zestafonio Garbės pilietės vardas.

Praėjusių metų birželio pradžioje kartu su Zestafonio savivaldybės atstovais  ir  šokių ansambliu ,,Dzmebi“ į Tauragės miesto šventę atvyko ir Zestafonio švietimo įstaigų delegacija, kuri lankėsi  Tauragės rajono švietimo įstaigose. Vizito metu buvo aptarta galimybė Zestafonyje surengti ne tik atsakomąjį dalykinį vizitą, bet ir tarptautinę konferenciją, skirtą Lietuvos ir Gruzijos švietimo sistemų platesniam pažinimui ir aktualijų pristatymui. Šią idėją įgyvendinti ėmėsi Gruzijos bičiulių draugija Tauragėje ir Zestafonyje veikianti  draugija ,,Lietuvos draugai“  bei Tauragės ir Zestafonio miesto savivaldybės.

Balandžio 5–12 dienomis įvykusio vizito Zestafonyje vienas iš pagrindinių tikslų – tarptautinėje teorinėje-praktinėje konferencijoje „Lietuvos ir Gruzijos švietimo sistema: situacija, problemos, perspektyvos“ pristatyti Tauragės švietimo sistemą, dabarties aktualijas bei perspektyvas. Tauragės rajono švietimo darbuotojų delegacijos nariai ir renginio šeimininkai konferencijoje pristatė daug teorinių, praktinių ir vaizdo pranešimų. Konferencija sulaukė didelio susidomėjimo: joje dalyvavo garbių svečių iš Kutaiso ir Tbilisio, tarp jų ir Gruzijos švietimo ministerijos atstovų.   

Delegacijos nariai lankėsi Zestafonio švietimo įstaigose, dalyvavo renginiuose, susitiko su mokiniais, mokytojais, vedė atviras pamokas ir specialiojo ugdymo užsiėmimus ugdymo įstaigose, dalyvavo bendruose koncertuose. Ypatingo dėmesio ir plojimų susilaukė Zestafonio muzikos mokykloje koncertavusi Tauragės muzikos mokyklos jaunoji smuikininkė Agnė Gečaitė.

Renginių metu pasirašytos septynios naujos sutartys tarp Tauragės ir Zestafonio švietimo įstaigų: lopšelių-darželių, gimnazijų, progimnazijų, neformaliojo švietimo įstaigų. Vizito metu aptartos bendros veiklos galimybės, padėsiančios plėsti ir stiprinti Tauragės ir Zestafonio švietimo įstaigų bendradarbiavimą

Balandžio 9-ąją tauragiškių delegacija, paminėdama visai gruzinų tautai brangią ir įsimintiną datą –1989 m. sovietų agresijos aukų atminimą – dalyvavo  Zestafonio parke vykusiame  tradiciniame  renginyje „Mes prisimename Balandžio 9- ąją...“

Svetingi šeimininkai svečiams iš Tauragės surengė išvykas į Tbilisį, Mcchetą, Kutaisį, sudarė galimybę aplankyti Zestafonio muziejus, metalo perdirbimo gamyklą. Specialius koncertus, skirtus lietuviams, surengė Zestafonio kultūros centro dainų ir šokių ansamblis ,,Zestafoni“ ir  vaikų ansamblis ,,Dzmebi“. Paskutiniame koncerte su specialiai ta proga paruoštais koncertiniais numeriais pasirodė ir tauragiškių delegacija.

Pasak Zestafonio draugijos „Lietuvos draugai“ pirmininkės Zeinab  Gvelesiani, džiugina tai, kad organizuojant šį vizitą, aktyviai įsijungė  ne tik Tauragės ir Zestafonio savivaldybės, bet ir kitos įstaigos bei organizacijos: Tauragės rajono švietimo įstaigų vadovų asociacija, Tauragės Europe Direct informacijos centras, Tauragės pagalbos mokiniui ir mokytojui centras, Zestafonio švietimo sistemos resursų centras.

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pažymėjo, kad savivaldybė, siekdama stiprinti draugystę tarp Tauragės ir Zestafonio, „Gruzijos bičiulių draugijos  Tauragėje“ parengtam projektui „Tvirtėjanti draugystė“ skyrė finansavimą iš savivaldybės visuomeninių organizacijų programos.

Direktorius taip pat nuoširdžiai pasidžiaugė Zestafonio savivaldybės vadovų, specialistų, ugdymo įstaigų, metalo perdirbimo gamyklos vadovų bei atstovų, Zestafonio žmonių, kurių šeimose gyveno tauragiškiai, bei visų zestafoniečių, su kuriais teko bendrauti, svetingumu, dėmesiu, nuoširdumu, didžiuliu noru stiprinti ir puoselėti draugystę tarp Tauragės ir Zestafonio.

Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Izolina Turauskienė 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

Archyvas
|

Mano paskyra

  
 
 
 
  
 
  
 
 
   
  
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© Visos teisės saugomos. El. p. inform@taurage.lt.

Kopijuoti ir platinti www.taurage.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama
Svetainę sukūrė  Idamas. Panaudotas SmartWeb

Į puslapio viršų (Left Alt+Z+Enter)