Renginių kalendorius
Spalis
    2018     
M A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Renginiai
Solo latino
2018-10-15 18:00 
Vieta:  M. Mažvydo progimnazija
Solo latino
2018-10-16 10:00 
Vieta:  Visuomenės sveikatos biuras, Prezidento g. 7
Mankšta „Įveik nugaros skausmą“
2018-10-16 18:00 
Vieta:  Tauragės Jovarų pagr. m-klos aktų salė
tarptautinio festivalio "Nepatogus kinas" filmai
2018-10-17 17:00 
Vieta:  B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje
Solo latino
2018-10-17 18:00 
Vieta:  M. Mažvydo progimnazija, Prezidento g. 27
Opozicijos veikla
Saviems pataikaujama kitų sąskaita

Liberalų (Tauragės mero S. Mičiulio ir administracijos direktoriaus M. Petraičio) pastangos pasigirti, kad geriausios sąlygos verslui yra Tauragėje, virsta parama tik vienos šeimos – buvusių ir esamų politikų Stankų, verslui.

 

Pradėkime nuo to, kad Tarybos sprendimu sudarytoje mašinų stovėjimo aikštelių sutvarkymo eilėje pirmoji aikštelė „netikėtai“ atsirado prie Dariaus ir Girėno g. 22 esančio pastato, kurio savininkai yra Stankai. 2016 m. savivaldybės biudžete aikštelėms remontuoti buvo numatyta 200 tūkst. eurų. Minėtos aikštelės sutvarkymo darbai panašiai ir kainavo. Taigi eilė sudaryta, o metiniai pinigai atitenka tik vienai aikštelei.

Antra, UAB „Švytis“ abejotinu Tarybos sprendimu buvo atleista nuo turto mokesčio. Per atleidimo nuo mokesčio laikotarpį bendrovė į rajono biudžetą nesumokės apie 25 tūkst. eurų. Į mūsų paklausimą, ar Tarybos sprendimas yra teisėtas atleisti UAB „Švytis“  nuo turto mokesčio, kai už ją pažymas, dėl darbo vietų įsteigimo, pateikė bendrovės, kurios patalpas nuomojasi, o ne UAB „Švytis“, atsakymo taip ir negavome. Paaiškinimo prašėme savivaldybės juridinio skyriaus vedėjos R. Masolienės, bet tai padaryti jai buvo uždrausta.

Trečia, parengtame kvartalinės renovacijos projekte „netyčia“ atsiranda ir Stankų šeimai priklausantis pastatas (Dariaus ir Girėno g. 22 ), o buvęs šilumos tinklų vadovas M. Nevardauskas (liberalas), pristatant projektą, pasidžiaugia, kad kvartalas taps ne tik saugesnis, nes bus tvarkomas apšvietimas, viešosios erdvės, bet ir patrauklesnis verslui. Ir ką jūs manote, po kurio laiko pastato antro aukšto, 126 kv. m. patalpose, nuomininkais tampa VŠĮ „Versli Lietuva“.  Kvartalinės renovacijos projektas kai kam naudos davė dar nepradėjus jo įgyvendinti.

Ketvirta, Tarybos sprendimu Tauragės šilumos tinklų investiciniuose planuose patvirtinama 180 tūkst. eurų investicija – nutiesti šilumos tiekimo trasą į Tauragės industrinį parką (TIP), kurio steigėjai ir vadovai Stankų šeimos nariai.  Ši investicija 100% padengiama šilumos tinklų lėšomis. Kas dar gali tikėtis tokios investicijos į infrastruktūrą?

Penkta, Tvenkinių gatvei, vedančiai į Stankų šeimos pliažą, asfaltuoti savivaldybė skyrė 100 tūkst. eurų. Tokį sprendimą priėmė Tarybos dauguma, o administracijos direktoriaus M. Petraičio teigimu, tai padaryti buvo būtina dėl to, kad žmonės patiria nepatogumų, mat važiuojant į pliažą „Liberty Beach“ apdulka automobiliai. Matyt, direktorius mano, kad neasfaltuotomis miesto gatvėmis žmonėms važinėti patogu ir mašinos čia neapdulka. Verta paminėti, kad Stankai prie asfaltavimo darbų prisideda tik 20 %, kai iš kitų verslininkų M. Petraitis išreikalavo net 50 %.

Šešta, vykdant projektą „ Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Tauragės mieste“, atliekami paviršinių ( lietaus ) nuotekų tinklų bei valymo įrenginių Pramonės g. ( įsikūręs TIP ) ir Švyturio g. ( UAB „Švytis“ ) statybos darbai. Kokia dalis milijoninio projekto lėšų atiteko šiems įrenginiams – galima tik spėlioti.

Septinta, prieš Stankų šeimos pastatą (Dariaus ir Girėno g. 22 ) bus atnaujinamas fontanas, o savivaldybės administracija, vadovaujama M. Petraičio, nepasikuklina ir Tarybos pareikalauja tam skirti net 100 tūkst. eurų. Taigi pagražės ne tik viešoji erdvė – patrauklesne taps ir privati valda. Nuomininkų turėtų netrūkti.

Aštunta, savivaldybės Tarybos priimtas sprendimas dėl verslo rėmimo tvarkos vienu ir svarbiausiu punktu yra nukreiptas vienos šeimos naudai.  Štai „Tvarkos“ aprašo 10.5.1 punktas numato kompensuoti negyvenamųjų patalpų nuomos išlaidas (...steigiant gamybos padalinius) įsteigiant ne mažiau kaip 10 darbo vietų iki 100 bei daugiau. Kompensavimo sumos iš savivaldybės biudžeto numatomos įspūdingos – nuo 20 iki 300 tūkst. eurų rėmimo laikotarpiu. Šiaip „Tvarkoje“ numatyta, kad kompensacijos gali prašyti fiziniai asmenys ir juridinių asmenų steigėjai, kurie nėra vyresni nei 29 metų, tačiau 10.5.1 punkte nurodytiems pareiškėjams tas apribojimas netaikomas! „Tvarkoje“ numatyta ir tai, kad kompensacijas gali gauti tik tas subjektas, kurio buveinė registruota Tauragės teritorijoje, tačiau ir vėl išskiriamas 10.5.1 punktas, t. y., tų pareiškėjų buveinė gali būti registruota ir už Tauragės ribų, sakykim, kitoje Europos šalyje. Klausti, o kas Tauragėje yra didžiausias gamybinių patalpų nuomotojas, turbūt neverta, nes tai – Tauragės industrinis parkas (TIP). Jame savo veiklą pradeda įmonės, kurių buveinės registruotos ne Tauragės teritorijoje, o ir steigėjų amžius – virš 29 metų. Kas gali paneigti, kad politikoje besisukantys Stankų šeimos nariai nesinaudoja šiandienine savo padėtimi?

Tai tik keletas momentų iš taip liberalų giriamos palankiausios verslo sąlygų aplinkos Tauragėje, bet yra ir kita verslo sąlygų dalis arba, tiksliau, jos nebuvimas. Štai Verslininkų gatvėje įsikūrusių verslininkų padėtis – infrastruktūra apgailėtina, o kai kur jos iš viso nėra. Kada jie gali tikėtis parkavimo aikštelių darbuotojams ir klientams įrengimo, šaligatvių ir paviršinių nuotekų tinklų  įrengimo, rūpinimosi, kad tame verslo parke būtų įrengtas apšvietimas, praplatinta  Verslininkų gatvė? Mere ir administracijos direktoriau, tiek šimtų tūkstančių eurų nukreipdami į vieną pusę, atsisukit ir į kitą, juk čia dirba taip pat ne vienas šimtas tauragiškių bei kelios dešimtys verslo įmonių.  Jos taip pat sumoka nemažas sumas mokesčių į savivaldybės biudžetą. Toje teritorijoje dirba ne vienas jaunas verslininkas, tačiau paramos jis kreiptis nebegali, nes jam jau 30 ar 35 metai.

 

    Tauragės rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija.

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter


 
Tauragės rajono meras
SIGITAS MIČIULIS

 

MIESTAI PARTNERIAI