Naujienos
Tauragėje linksmai ir išradingai paminėta Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Vasario 16-ąją Tauragėje paminėta vieną svarbiausių datų mūsų šalies istorijoje – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Gausybė išskirtinių, originalių, įdomių renginių subūrė tauragiškius bei miesto svečius. Šventėje,  pasitelkiant kūrybiškumą bei išradingumą, aktyviai jungtasi ir prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos pilietinės akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

Jau tapo tradicija minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Tauragės vairuotojams išbandyti savo įgūdžius autoslalomo trasoje. Prie Tauragės bendruomenių namų  vykusiose varžybose savo gebėjimus  įvairiose kategorijose demonstravo tiek jauni, tiek vyresni.

Šiemet sukanka 70 metų nuo Laisvės kovos sąjūdžio Vasario 16-osios deklaracijos pasirašymo. „Atiduok tėvynei, ką privalai!“ – su tokiu šūkiu už laisvę kovojusiems Kęstučio apygardos žuvusiems partizanams Bažnyčios skvere atidengta atminimo lenta,  atiduota pagarba visiems, kovojusiems už laisvę. Už Lietuvą ir jos žmones Šv. Mišios aukotos Švč. Trejybės bažnyčioje.

Linksmai švęsti valstybės gimtadienį kvietė ir  Tauragės bendruomenių namai – čia surengta šeimos diena „101 Lietuvos gimtadienis“. Mažųjų ir jų tėvelių laukė linksmos pramogos ir estafetės, žaidimai su balionais, gimtadienio dirbtuvėlės, varžybos ant batuto, linkėjimai Lietuvai, balionų sienelė, fotosesija, gimtadienio žvakučių pūtimas ir vaišinimasis trispalviu tortu.

 Į šventinį koncertą „Tu Lietuva, tu mana“ surengtą Tauragės kultūros rūmuose susirinkusius tauragiškius pasveikinęs Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, kvietė didžiuotis savo Valstybe, savo kraštu, savo talentingais žmonėmis : „Puoselėkime ir perduokime iš kartos į kartą išdidų Nepriklausomybės, laisvės jausmą, suvienijantį viso pasaulio lietuvius. Mylėkime ir saugokime Lietuvą!“

 Prieš prasidedant dainų  ir šokių ansamblio „Jūra“ bei viešnios Rasos Serra nuotaikingam koncertui, susirinkusiems pristatytas naujas filmas, skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui  Tauragėje paminėti: kviesta pažvelgti kokie buvo praėję metai, kuomet Tauragė, kartu su visa Lietuva minėjo valstybės atkūrimo šimtmetį, mintimis apie tai,  kokie buvome, esame ir kokiais svajojame būti dalijosi visiems žinomi kraštiečiai.  

Koncerto metu žiūrovai išvydo režisuotą programą karo bei lietuvių liaudies tematikomis. Ansamblio šokėjai atliko modernizuotus karo tematikos šokius pasidabinę archeologiniais, istoriniais rūbais. Ansamblio kapela ir choras džiugino žiūrovus lietuvių liaudies melodijomis.

Šventinį koncertą papuošė atlikėja Rasa Serra. Aksominiu balsu, profesionaliai bei įtaigiai atlikdama folklorines ir stilizuotas etno dainas.

Koncertui pasibaigus, rodytas naujausias režisieriaus Raimundo Banionio kino filmas „Purpurinis rūkas“. Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje tradicinio  renginio „Tauragės metų žmogus 2018“ metu pagerbti ir apdovanoti iškiliausi Tauragės krašto bendruomenės žmonės.  

Vasario 16-ąją nuotaikingais renginiais minėjo ir rajono kultūros įstaigos, bibliotekos, muziejai bendruomenės ir seniūnijos.

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter