Naujienos
Tauragiškiai ir svečiai aktyviai dalyvavo Muziejų naktyje

Tarptautinės muziejų dienos proga Tauragės krašto muziejuje ,,Santaka“ surengtoje Muziejų naktyje aktyviai dalyvavo tiek tauragiškiai, tiek į Tauragę atvykę svečiai.

Į nuo 2005 m. rengiamą tarptautinę muziejų bendruomenės akciją „Europos muziejų naktis“ kartu su kitais Lietuvos muziejais įsijungė ir Tauragės krašto muziejus ,,Santaka“, kuris kartu su akcijoje dalyvaujančiais Europos miestais duris lankytojams atvėrė vakare ir naktį, kai paprastai muziejų eksponatai ilsisi tamsoje.

Gegužės 18-ąją į Pilyje įsikūrusį ,,Santakos“ muziejų  atėjusius lankytojus menėse pasitiko Onorė de Balzako mūza – grafienė Evelina Hanska, kuri supažindino su laiškų rašymo plunksna subtilybėmis. Kvapai, šviesa ir grafienės pasakojimai susirinkusiuosius  įkvėpė kūrybai.

Kitame muziejaus korpuse muziejaus fotografas Juozas Petkevičius kvietė į fotografijos dirbtuves, kuriose demonstravo cianotipijos metodą. Šio proceso metu iš negatyvų su Tauragės miesto vaizdais kiekvienas galėjo pasigaminti senovinį atviruką.

Šubartinėje vyko edukacija „Muziejus tamsoje“, norintys galėjo dalyvauti ekskursijoje po Tauragės miestą.
Po ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų menėse vyko muzikinė kompozicija „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“, o Pilies kiemelyje – „Slemas su Ragais Nr.2“. Smūgiuojantis ir modernus reiškinys Tauragę pirmą kartą sudrebinęs balandžio 1 d. įsiveržė į „Muziejaus naktų“ programą ir abejingų nepaliko.
Finalinis „Menų festas’19“ koncertas taip pat subūrė jaunimą ir muzikos mylėtojus į Pilies kiemelį. Sutemus ištvermingiausiųjų laukė Šakių cirko mokyklos auklėtinių programa „Cirko karuselė“.

Parengta pagal Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ inform.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotraukos

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter