Renginių kalendorius
Liepa
    2019     
M A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Renginiai
Nemokamos treniruotės
2019-07-18 18:00 
Vieta:  Tauragės Žalgirių gimnazijos stadionas
"Pasaulis priklauso tau" nemokamas kino seansas pilies kiemelyje
2019-07-18 22:00 
Vieta:  Tauragės krašto muziejus \"Santaka\" (pilies kiemelis)
Tradicinė vasaros šventė
2019-07-19 10:00 
Vieta:  Lauksargiuose
Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai
2019-07-24 10:00 
Vieta:  Tauragės vasaros estrada
Nemokamos treniruotės
2019-07-25 18:00 
Vieta:  Tauragės Žalgirių gimnazijos stadionas
Naujienos
Tauragėje sėkmingai teikiamos priklausomybių konsultanto paslaugos


Nuo 2019 metų pradžios ir mūsų savivaldybėje veikia Priklausomybių konsultaciniai kabinetai, kurių tikslas – padėti kenčiantiems nuo priklausomybės ir jų šeimos nariams rasti išeiti. Jei jaučiate, kad alkoholis padarė jūsų ar jūsų šeimos gyvenimą nepakeliamu – Tauragėje jau galite gauti konsultaciją, užsiregistravę ir susitarę dėl atvykimo laiko telefonu 8 690 85850.

Konsultacinių punktų įkūrimas – tai dalis projekto „Sveikatos stiprinimo paslaugos priklausomybių konsultaciniuose kabinetuose“, kurį remia Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Jau pernai tokie kabinetai veikė devyniose šalies savivaldybėse, šiemet prie jų prisijungė Klaipėdos rajono ir dar penkios šalies savivaldybės  – dabar priklausomybių konsultacijos prieinamos daugiau kaip pusei šalies gyventojų.

Priklausomybių kabinetai, į kuriuos atvykstama be gydytojo siuntimo ir kur nefiksuojami lankytojų asmeniniai duomenys, nėra naujiena Europoje. Nėra jie naujiena ir kaimyninėje Lenkijoje, kur jau gerus du dešimtmečius veikia daugiau kaip 2 tūkst. tokių kabinetų. O Lietuvoje pirmasis priklausomybių konsultacijų punktas buvo įkurtas Priklausomybių ligų specialistų asociacijos prieš tris metus Kaune, Gričiupio seniūnijoje.

Kas tie priklausomybių konsultantai?

Praėjusiais metais Lietuvoje Sveikatos apsaugos ministro įsakymu pirmą kartą apibrėžtas priklausomybių konsultavimo darbas. Jo esmė - padėti alkoholį vartojantiems asmenims jo atsisakyti, o taip pat - konsultuoti ir alkoholį vartojančio asmens šeimos narius, kaip veiksmingai galėtų padėti spręsti jo ar jos problemas.

Konsultantas privalo mokėti subtiliai informuoti rizikingai geriančius apie tai, kas jų laukia toliau rizikuojant; motyvuoti sergančius kreiptis pagalbos, ją priimti ir gydytis. Priklausomybių konsultantas žino viską apie galimybes gauti sveikatos priežiūros, socialines paslaugas savo mieste ar rajone. Svarbu ir mokėti palaikyti alkoholio vartojimą nutraukusius asmenis,  pagelbėti susidoroti su atkryčiais ir padėti jiems spręsti įvairias socialines, teisines, sveikatos ir kitas problemas. 

Ramybė kartais ateina, kai mažiausiai jos laukiame

Priklausomybių konsultaciniame kabinete siekiama motyvuoti rizikingai vartojančius alkoholį keisti žalingus gyvenimo įpročius; motyvuoti ir nukreipti tiek priklausomus nuo alkoholio, tiek jų šeimos narius kreiptis dėl profesionalaus psichoterapinio gydymo; teikti paramą sveikstantiems žmonėms, baigusiems reabilitacijos programą; padėti šeimos nariams, neretai išgyvenantiems priklausomybę.

Tokiu būdu, į konsultacinį kabinetą gali kreiptis kiekvienas, kurio gyvenimas tapo nepakeliamas dėl alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų. Kabinetuose nėra gydoma ir jokiu būdu nėra „koduojama“, konsultuojama remiantis tik mokslu pagrįstais metodais, laikomasi anonimiškumo ir konfidencialumo.

Daugiau informacijos apie naują Tauragei paslaugą jums galite perskaityti ir Priklausomybių ligų specialistų asociacijos svetainėje (www.prik.lt).

Projektą „Sveikatos stiprinimo paslaugos priklausomybių konsultaciniuose kabinetuose“, kurį remia Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter

Aktuali informacija
Asmenims su fizine (kompleksine) negalia, norintiems mokytis ar dirbti, bus teikiama asmeninio asistento paslauga

Tauragės rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama projektą „Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai“, kartu su projekto partneriu - Tauragės socialinių paslaugų centru, nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. pradeda teikti naują asmeninio asistento paslaugą.

Plačiau >>
UAB Tauragės šilumos tinklai informuoja

2019 m. liepos 29 – rugpjūčio 4 dienomis bus atliekami kasmetiniai šiluminių trasų hidrauliniai bandymai ir jų metu nustatytų vamzdynų defektų šalinimas. Atliekant šiuos darbus Tauragės mieste nebus tiekiamas termofikacinis vanduo karštam vandeniui ruošti, todėl nešils vonių gyvatukai, o iš karšto vandens čiaupų tekės šaltas vanduo.

Plačiau >>
Kviečiame dalyvauti apklausoje „Tauragė - Lietuvos kultūros sostinė“

Tauragės rajono savivaldybės administracija, siekdama tobulinti teikiamų kultūros paslaugų kokybę, prisidėti prie kultūrinių renginių įvairovės didinimo, organizuoja gyventojų apklausą, kuri padėtų identifikuoti gyventojų poreikius bei apibrėžti Tauragės rajono stiprybes ir tobulintinus aspektus kultūriniame kontekste.

Plačiau >>
Brandos atestatų įteikimo šventės Tauragės rajono ugdymo įstaigose 2019 m.

Tauragės rajono savivaldybės gimnazijose bei suaugusiųjų mokymo centre abiturientams bus įteikiami brandos atestatai.  Brandos atestatų įteikimo šventės vyks liepos  16, 17, 19 ir 20 dienomis.

Plačiau >>
Nuo 2019 m. liepos 1 d. vertinant negalią asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyną pildys savivaldybės

Nuo 2019 m. liepos 1 d. keičiasi pensinio amžiaus asmenų savarankiškumo vertinimo tvarka. Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyną pildys ne NDNT specialistai, kaip buvo iki šiol, o asmens gyvenamosios vietos savivaldybės paskirtas darbuotojas.

Plačiau >>
Patvirtintas Kultūros paveldo departamento 2019 m. apskaitos dokumentacijos rengimo planas

Informuojame, kad Kultūros paveldo departamentas, planuodamas kultūros paveldo apskaitą, sudarė kultūros paveldo objektų, kuriems bus rengiama apskaitos dokumentacija ir tikslinami duomenys Kultūros vertybių registre 2019 m, sąrašus.

Plačiau >>
Penkiose populiariausiose rajono maudyklose vandens kokybė atitinka nustatytą normą – maudytis galima

Šiemet neįprastai anksti Lietuvą užklupę karšti orai ir tauragiškiams paankstino maudynių sezoną. Atsigaivinti nuo karščio gyventojai skuba prie vandens telkinių. Tam, kad maudynės populiariausiuose rajono vandens telkiniuose netaptų ligos priežastimi, Tauragės rajono savivaldybė kartu su Nacionaline visuomenės sveikatos laboratorija maudymosi sezono metu pastoviai stebi vandens telkinių, naudojamų visuomenės poreikiams, vandens kokybę.

Plačiau >>
UAB Tauragės šilumos tinklai informuoja

UAB Tauragės šilumos tinklai apskaičiavo centralizuotai tiekiamos šilumos kainą nuo 2019 m. liepos 1 dienos – 4,88 ct/kWh (be PVM).

Plačiau >>
Visa aktuali informacija
Renginių kalendorius
Liepa
    2019     
M A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
2019 M. RINKIMAI

 

 

MIESTAI PARTNERIAI