Naujienos
Ekstremalių situacijų posėdyje – apie Afrikinio kiaulių maro situaciją ir grėsmes rajone

Netylant kalboms apie Afrikinio kiaulių maro (AKM) invaziją į Lietuvą, Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sukvietė Tauragės rajono vadovus bei  seniūnijų seniūnus supažindinti su maro situacija Lietuvoje ir Tauragės rajone.

Posėdžio metu Tauragės VMVT atstovai informavo apie afrikinio kiaulių maro esamą situaciją 2019 metais, prevencinių priemonių taikymo tęstinumą kiaulių ūkiuose ir laukinėje faunoje.

Per 2018 metus 512 Tauragės rajono ūkininkų deklaravo 1098 kiaules, o laukinėje faunoje buvo sumedžiota 1035 šernai ir rastos 2 gaišenos.

Pagrindinė posėdžio tema buvo prisiminti veiksmus, kurie bus vykdomi, nustačius teigiamą atveją šernų mėginiuose ar nustačius AKM židinį kiaulių ūkiuose. Pabrėžta, kad abiejų atvejų metu labai svarbus glaudus bendradarbiavimas tarp institucijų. Likviduojant židinį bus reikalinga ne tik Tauragės VMVT darbuotojų ir savivaldybės atsakingų asmenų pagalba, bet ir esant poreikiui bus kreipiamasi į Tauragės apskrities VPK pareigūnus, seniūnijų seniūnus ir darbuotojus, kelių tarnybą, medžiotojus ir į kitus pareigūnus, taip pat bus neapsieita ir be pačių ūkininkų bendradarbiavimo ir pagalbos.

Paskelbus Tauragės rajoną užkrėsta zona, bus skelbiama ekstremali situacija ir pradedami AKM židinio izoliavimo darbai. Nustatomos  apsaugos (3 km) ir priežiūros (10 km) zonos ir į jas įeinantys kaimai, tikslinamas kiaulių laikytojų ir kiaulių skaičius, apsaugos ir priežiūros zonose, informuojami medžiotojų klubų/būrelių vadovai, kurių medžioklės plotai įeina į užkrėstą zoną. Parenkama vieta kiaulių gaišenų užkasimui (jei židinys komerciniame ūkyje, kasimo darbai derinami su geologijos tarnyba, gaišena užkasama daugiau kaip 3 m gylio duobėje). Apsaugos zonoje ant kelių statomi įspėjamieji ženklai, prie įvažiavimo į židinį policijos postai. Atliekamas  užkrečiamosios ligos protrūkio epizootinis tyrimas bendradarbiaujant su ekspertų grupe ir teritorinės VMVT ULKC epizootinių tyrimų grupe.

Savo patirtimi likviduojant AKM židinius pasidalino VMVT Jurbarko VMVT viršininkas Algirdas Pocius. Jis paminėjo, jog labai svarbu, nustačius teigiamą atvejį - operatyvi visų tarnybų reakcija ir žinojimas pareigų, kiekvieno atsakingo asmens. Taip pat pabrėžė, kad norint greičiau likviduoti AKM būtina kuo didesne AKM sklaida.

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter