Tauragės rajono savivaldybė - straipsniai :Paruošta ir pristatyta Tauragės rajono savivaldybės 2018–2023 m. sporto plėtros strategija
Renginių kalendorius
Gruodis
    2017     
M A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Renginiai
Rankdarbių terapija
2017-12-11  
Vieta:  Visuomenės sveikatos biuras, Prezidento g. 7
Humoro šou „Buvusių moterų reikalai 2“
2017-12-12 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Sveikatinimo užsiėmimai
2017-12-13  
Vieta:  M. Mažvydo progimnazija
Mankšta nugarai
2017-12-13  
Vieta:  M. Mažvydo progimnazija
Spektaklis „Meilės laiškai“
2017-12-15 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Naujienos
Aktuali informacija
Paruošta ir pristatyta Tauragės rajono savivaldybės 2018–2023 m. sporto plėtros strategija

Strategiją buvo pavesta sukurti darbo grupei, sudarytai iš Tauragės sporto bendruomenės narių ir idėjos sumanytojų. Darbo grupės pirmininku paskirtas mero patarėjas Dovydas Kaminskas, kuris koordinavo sporto plėtros strategijos kūrimą.

Mero potvarkiu 2016 m. gruodžio mėnesį sudaryta darbo grupė  9 mėnesius analizavo visą sporto sistemą, identifikavo jos problemas ir sukūrė naują sporto strategiją.

Siekiant išsiaiškinti geriausiai ir efektyviausiai veikiančias sistemas,  pritaikyti geriausią savivaldybių praktiką Tauragei, buvo lankomasi kitose savivaldybėse. Norint sukurti strategiją, atitinkančią Valstybinę 2011–2020 m. sporto plėtros strategiją, aktyviai konsultuotasi su Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentu – pagrindine Lietuvos sporto plėtros institucija.

Pirmas žingsnis siekiant vieningo ir nuoseklaus sporto politikos formavimo – sujungti  šiuo metu dvi už sporto plėtrą ir ugdymą atsakingas įstaigas (Tauragės  sporto centrą ir Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklą).

Projekte taip pat numatytas prioritetinių sporto šakų identifikavimas, savivaldybės vykdomų sporto plėtros programų pritaikymas pagal sporto klubų specifiką.

Pagrindinis sporto plėtros strategijos tikslas – sudaryti teisines ir ekonomines sąlygas sporto klubams, kaip pirminiams nacionalinės sporto sistemos subjektams, greičiau ir efektyviau vystytis. Siekiant paskatinti jų indėlį į neformalųjį vaikų ir jaunimo ugdymą ir užimtumą bei  įvairių sporto šakų plėtrą, mėgėjų ir profesionaliojo sporto sąveiką, siūloma nauja neformalaus sporto ugdymo finansavimo sistema,  kuri turėtų būti organizuojama įvedant sportininko krepšelį. Taigi, sporto klubai, įgyvendinantys vaikų neformalaus ugdymo programą, gautų finansavimą iš savivaldybės už kiekvieną sportuojantį vaiką. Sportininko krepšelio dydis turėtų būti skirstomas pagal sportininko amžių, meistriškumo lygį ir atsižvelgiant į kitus objektyvius kriterijus.

Pagrindinė siekiamybė – Tauragės rajone suformuoti vieningą sporto politiką, remti nevyriausybines organizacijas, kurti palankias sąlygas neformalaus sporto ugdymo paslaugoms teikti, padidinti sportuojančių vaikų skaičių, sukurti kokybiškesnes ugdymo programas, taip pat užtikrinti aiškesnį ir skaidresnį finansavimo modelį ir tikslesnę sportuojančių vaikų apskaitą.

Pasak darbo grupės pirmininko D. Kaminsko, šioje sporto plėtros strategijoje siūloma įgyvendinti geriausias sporto sistemų praktikas, naudojamas kitose savivaldybėse, ir pritaikyti jas prie Tauragės rajono specifikos. Ši sporto strategija atitinka ir įgyvendina Seimo priimtą Valstybinę 2011–2020 m. sporto plėtros strategiją. Krepšelio sistema jau pritaikyta Klaipėdos savivaldybėje kai kurioms sporto šakoms. Atkreiptinas dėmesys, kad Tauragėje krepšelis galiotų visoms sporto šakoms, o tai didelis žingsnis į priekį Tauragės rajono sporto politikoje, nes savivaldybės funkcija – neformalusis vaikų sporto ugdymas – būtų perduota nevyriausybiniam sektoriui. Ši sistema labiausiai naudinga treneriams ir sporto klubams, kurie yra aktyvūs, progresyvūs, siūlantys geresnės kokybės paslaugas. Įgyvendinant šią sistemą, bus sukuriamos vienodos konkurencinės sąlygos, o vaikai ar jų tėvai patys pasirinks, kokiai sporto šakai išleisti savivaldybės skiriamus krepšelio pinigus. Tokiu būdu Tauragės rajono savivaldybė išreikš didelį pasitikėjimą nevyriausybinėse organizacijose dirbantiems rajono žmonėms. Tai dar vienas žingsnis skatinant pagalbos ir pasitikėjimo žmonėmis, o ne kontrolės ir priežiūros, kultūrą. Turime daug trenerių, kurie tikrai susitvarkys patys ir tikime, kad pasiūlys puikias neformalaus ugdymo paslaugas.

Visą dokumentą galite parsisiųsti čia: http://bit.ly/2yIyRr5

  

Daugiau informacijos:

Dovydas Kaminskas

Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas

El. paštas: dovydas.kaminskas@taurage.lt

Mob.: +370 6850916

 
Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter


 
Tauragės rajono meras
SIGITAS MIČIULIS

 

MIESTAI PARTNERIAI