Tauragės rajono savivaldybė - straipsniai :„Lyderių laikas 3“ Tauragėje
Renginių kalendorius
Vasaris
    2019     
M A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Renginiai
Spektaklis
2019-02-23 17:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmai
Knygos "Kokios avys skraido" pristatymas
2019-02-25 16:00 
Vieta:  B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje
Knygos "Kokios avys skraido" pristatymas
2019-02-25 16:00 
Vieta:  B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje
Kino filmas
2019-02-25 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmai
Konkursas "Tramtatulis"
2019-02-26 10:00 
Vieta:  Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras
Naujienos
„Lyderių laikas 3“ Tauragėje

„Lyderių laiko 3“ Tauragės savivaldybės pokyčio projekto kūrybinė komanda, kuriai vadovauja Vida Mejerienė, rajono Pagalbos mokytojui ir mokiniui centro direktorė, po intensyvių konsultacijų ir praktinių mokymo valandų pakvietė Tauragės rajono švietimo bendruomenę į susitikimą - konferenciją ,,VAIKUI. Kaip išsaugoti norą mokytis?“, kuri vyko Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijoje. Konferencijos dalyvius maloniai nustebino, kad pasveikinimo programoje dalyvavo ne tik išradingieji Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos mokiniai, bet ir visa savivaldybės pokyčio projekto kūrybinė  komanda. Išmaniai, smagiai, kūrybiškai jie pristatė projekto idėjas, tikslus ir tarėsi su švietimo bendruomenės nariais, ar realu, kad mūsų rajono mokyklose penktųjų klasių mokiniai mokytųsi be namų darbų.  

 

Norisi pasidžiaugti, kad susidomėjimą šiomis veiklomis parodė,  sveikinimo žodį tarė ir paramą pažadėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis. Konferencijos dalyvių nuotaiką savo įkvepiančiu pranešimu ,,Motyvacijos skatinimas“ pakėlė jauna psichologė Aurelija Ananjevaitė. Turėdama pedagoginės patirties ir norėdama ja pasidalinti bei sustiprinti kolegų vidinį nusiteikimą, ji pasiūlė į gyvenimą ir darbą žiūrėti kiek paprasčiau: ,,Neklauskite, ko reikia pasauliui. Klauskite, kas daro jus gyvus, ir darykite tai. Pasauliui reikia gyvų žmonių.“  

Rajono pedagogai, susirinkę į konferenciją, panoro pasidalinti patirtimi, nes juk kalbėti apie ugdymo procesą yra viena, o jį stebėti, semtis vertingos praktinės patirties – daug veiksmingiau.  Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Janina Pukelienė savo pranešime ,,Namų darbai. Būti ar nebūti?“ nepateikė tiesaus atsakymo, tik sudėliojo visus pliusus ir minusus ir pasiūlė atsakymo ieškoti kiekvienam savais keliais. Didelį įspūdį padarė Skaudvilės gimnazijos istorijos mokytojo metodininko Lino Norkaus pranešimas ,,Istorija kitaip“. Charizmatiškas mokytojas nepabijojo būti nepopuliarus – nesinaudojo technologojomis, užrašais, protingomis svetimomis mintimis, jo šiltas žodis apie savo darbo kasdienybę ir pralinksmino auditoriją, ir suteikė galimybę filosofiškai pažvelgti į šiuolaikinio mokytojo darbą. ,,Aušros“ progimnazijos matematikos mokytojos metodininkės Gražinos Statkuvienės ir Irenos Ambrozienės, IT mokytojos metodininkės, pranešimas ,,Išplėskime ribas: mokyti mokinius, kad išmoktų gyventi“ tiesiog signalizavo, jog kartais mokytojas turi būti būtent tas žmogus, kuris savo mokiniui suteikia svarbius gyvenimo orientyrus, kad programos, planai ar egzaminų rezultatai neturi būti svabesni už mokinio poreikius. Savo pranešime ,,Į pamoką su mokymosi motyvacija“ Žygaičių gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Vilmantė Bliūdžiutė, rusų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Ūksienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurga Beitienė pateikė ne vieną puikų motyvacijos skatinimo pavyzdį iš savo ir kolegų darbo praktikos. Martyno Mažvydo progimnazijos anglų kalbos mokytojos metodininkės Danutė Kiliokaitienė, Aida Melninkaitienė ir Rima Skulsienė linksmai, įdomiai viliojo kolegas nebijoti išmaniųjų įrenginių, siūlė dalintis patirtimi ir tiesiog spinduliavo geromis emocijomis. ,,Šaltinio“ progimnazijos geografijos mokytojos metodininkės Eglės Rupšienės tik nedidelė dalis veiklos atsispindėjo pranešime ,,Atradimo džiaugsmas pamokose“. Mokytoja - aktyvi gamtosauginių, ekologinių projektų dalyvė, prizininkė, jos pamokos gamtoje praėjusiais metais įvertintos respublikoje, todėl auditorija klausėsi labai susidomėjusi.

Konferencijos dalyviai dirbdami  grupėse aptarė, kokius pasiūlymus mokytojams, mokiniams, tėvams, mokyklų steigėjui reikėtų pateikti, kad sėkmingai galėtų startuoti pokyčio projektas ,,VAIKUI“.

Refleksijoje konferenciją aptarė projekto konsultantė Kotryna Gotberg, o vaizdais ją apibendrino konsultantas Vitas Zabita, tolimesnes veiklas numatyti padėjo kuratorė Asta Grinevičienė.

 Po konferencijos projekto komandos konsultantė Kotryna Gotberg pasidžiaugė kūrybinės grupės darbu: „Labai didžiuojuosi tauragiškių komanda, kuri pasižymi išskirtiniu kūrybiškumu ir susitelkimu. Tai viena šauniausių visoje Lietuvoje vykstančio projekto komandų. Tikiuosi, kad konferencijoje pristatytos įdėjos įkvėpė miesto švietimiečius prisijungti prie idėjų įgyvedinimo”.                                         

 

Lina Tekorienė,

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, konferencijos dalyvė


Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter


TAURAGĖ - MIESTAS, KURIAME MALONU GYVENTI  


FORUMO RENGĖJAI  KVIEČIA Į IQ FORUMĄŠimtmečio tauragiškiai


  


Aktuali informacija
Kviečiame teikti pastabas ir pasiūlymus dėl konkurso atrinkti koncesininką

Tauragės rajono savivaldybė įgyvendina projektą „Tauragės daugiafunkcinio sveikatingumo centro įkūrimas“. Vyksta viešosios konsultacijos dėl koncesininko atrankos viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės. Parengtos ir viešosioms konsultacijoms teikiamos konkurso atrinkti koncesininką sąlygos.

Plačiau >>
Dėl vidutinio savivaldybėje suvartojamo geriamojo vandens kiekio

Apskaičiuotas ir patvirtintas 2019 metų vidutinis Tauragės rajono savivaldybėje suvartojamo geriamojo vandens kiekis – 1,95 m3/gyventojui per mėnesį.

Plačiau >>
Visa aktuali informacija
Renginių kalendorius
Vasaris
    2019     
M A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203

 
Tauragės rajono meras
SIGITAS MIČIULIS

 

2019 M. RINKIMAI

 

 

MIESTAI PARTNERIAI