Renginių kalendorius
Rugpjūtis
    2018     
M A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Renginiai
Treniruotė su I. Bakėjumi
2018-08-20 12:00 
Vieta:  Tauragės vasaros estrada
„Priklausomybė - lėta savižudybė“
2018-08-21 18:00 
Vieta:  Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Treniruotė su savo kūno svoriu
2018-08-23 18:00 
Vieta:  Tauragės Žalgirių gimnazijos stadionas
Nemokamas kino seansas "Jūsų Vincentas"
2018-08-23 21:00 
Vieta:  Tauragės krašto muziejus \"Santaka\"
Vasaros palydos Tarailiuose
2018-08-25 12:00 
Vieta:  Tarailiai
Vaiko teisių apsauga
ĮVAIKINIMAS

Kaip tapti įtėviais

1. Įvaikinimo sąlygų išsiaiškinimas. Jūs turite kreiptis į savo gyvenamosios vietos vaiko teisių apsaugos skyrių (toliau – VTAS), kurio darbuotojai suteiks daugiau informacijos apie įvaikinimą ir padės pradėti įvaikinimo procedūras.

2. Dokumentų pateikimas. Apsisprendę įvaikinti vaiką, privalote pateikti VTAS reikiamus įvaikinimui dokumentus:

·  prašymą, kuriame nurodote duomenis apie save (vardas, pavardė, asmens kodas, gimimo vieta ir data, gyvenamoji vieta, darbovietė, šeimyninė ir materialinė padėtis), šeimos narius, pageidaujamų įvaikinti vaikų skaičių, amžių, lytį, sveikatos būklę bei įvaikinimo motyvus;

·  paso ar kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;

·  santuokos liudijimo kopiją, jeigu išsituokęs – teismo sprendimo dėl santuokos nutraukimo arba ištuokos liudijimo kopiją, jeigu našlys – sutuoktinio mirties liudijimo kopiją (jeigu ji yra);

·  nustatytos formos (046/a) sveikatos pažymėjimą;

·  pažymą apie šeimos sudėtį (išduoda seniūnija arba bendrijos pirmininkas);

·  dokumentus apie šeimos gaunamas pajamas;

·  pažymą apie šeimos gyvenamąsias patalpas (Nekilnojamojo turto registro išduotas pažymėjimas apie įregistruotą nekilnojamą turtą);

·  sutuoktinio rašytinį sutikimą, kai vaiką įvaikina vienas iš sutuoktinių. Kito sutuoktinio sutikimo įvaikinti nereikalaujama, jeigu teismas yra priėmęs sprendimą dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium arba sutuoktinis paskelbtas nežinia kur esantis ar pripažintas neveiksniu. Šiuo atveju reikia pateikti teismo sprendimo kopiją.VTAS, gavusi aukščiau išvardintus dokumentus, kreipsis į Informatikos ir ryšių departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos dėl pažymos apie jūsų  ir kitų kartu gyvenančių asmenų teistumą bei organizuos mokymus, kuriuos turi išklausyti būsimieji įtėviai.

Visi pateikti duomenys apie jus yra konfidencialūs.

3. Pasirengimo įvaikinti patikrinimas. VTAS, gavusi ir peržiūrėjusi jūsų pateiktus dokumentus, organizuos jūsų pasirengimo įvaikinti patikrinimą, kurio metu sieks išsiaiškinti, ar jūs pasirengę tapti įtėviais, galinčiais suteikti įvaikintam vaikui saugią aplinką ir užtikrinti jam visavertį vystymąsi. Pasirengimo įvaikinti tyrimo metu atestuotas socialinis darbuotojas sieks išsiaiškinti įvaikinimo motyvus, ištirti jūsų gyvenimo sąlygas ir būdą bei sužinoti kartu su jumis gyvenančių asmenų nuomonę apie įvaikinimą. Atestuoti socialiniai darbuotojai apsilankys pas jus namuose. Jie, pravedę mokymus ir atlikę įvaikintojų pasirengimo įvaikinti patikrinimą, parengs išvadą dėl jūsų pasirengimo įvaikinti ir perduos ją VTAS. Tuo atveju, jeigu išvada teigiama, jos kopiją VTAS persiųs Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, kuri įrašys jus į norinčių įvaikinti apskaitą. Jeigu išvada dėl pasirengimo įvaikinti yra neigiama, išnykus priežastims arba jas pašalinus, jūs galite pakartotinai kreiptis į VTAS dėl pasirengimo įvaikinti patikrinimo. Atestuoto socialinio darbuotojo išvadą dėl pasirengimo įvaikinti galite apskųsti teismui įstatymų numatyta tvarka, jeigu nesutinkate su šia išvada.

4. Įtraukimas į norinčių įvaikinti apskaitą. Esant teigiamai socialinio darbuotojo išvadai dėl pasirengimo įvaikinti, jos kopiją ir sprendimą dėl jūsų įtraukimo į norinčių įvaikinti vaiką apskaitą VTAS siunčia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, kuri įtraukia jus į minėtą apskaitą.

5. Vaiko pasiūlymas. Atsižvelgdama į jūsų prašyme nurodytus pageidavimus, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba per jūsų gyvenamosios vietos VTAS pasiūlo jums galimą įvaikinti vaiką ar vaikus. Jums pateikiami duomenys apie vaiko gimimo datą ir vietą, dabartinę vaiko gyvenamąją vietą, jo tėvus bei artimus giminaičius, sveikatą, vystymąsi. Įvertinę pateiktus duomenis, jūs nusprendžiate, kokį vaiką norėtumėte aplankyti jo gyvenamojoje vietoje ir artimiau susipažinti. Jei sutinkate įvaikinti jums pasiūlytą vaiką, patvirtinate tai raštu. Jei atsisakote – patvirtinate tai raštu ir nurodote tokio sprendimo motyvus. Šiuo atveju jums bus pasiūlytas kitas vaikas.

6. Pareiškimo įvaikinti teismui padavimas. Nusprendę įvaikinti pasiūlytą vaiką, jūs kreipiatės į savo arba įvaikinamo vaiko gyvenamosios vietos apylinkės teismą su pareiškimu leisti jums įvaikinti vaiką ir pateikiate teismui reikiamus dokumentus. Pareiškimo turinio ir pateikiamų dokumentų reikalavimus nustato Civilinio proceso kodeksas.

Sutuoktinio vaiko įvaikinimas

Jei norite įvaikinti savo sutuoktinio vaiką, savo gyvenamosios vietos VTAS turite pateikti:

·  prašymą dėl konkretaus vaiko įvaikinimo;

·  paso ar kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;

·  santuokos liudijimo kopiją;

·  sutuoktinio, kurio vaiką norima įvaikinti, rašytinį sutikimą įvaikinti;

·  vaiko tėvo ar motinos, su kuriuo vaikas negyvena, sutikimo įvaikinti, patvirtinto teismo nutartimi, kopiją; sutikimo nereikalaujama, jei vaiko tėvui ar motinai yra apribota tėvų valdžia, jis yra nežinomas ar miręs, pripažintas neveiksniu ar paskelbtas mirusiu;

·  įvaikinamo vaiko gimimo liudijimo kopiją;

·  nustatytos formos (046/a) savo sveikatos pažymėjimą ir įvaikinamo vaiko sveikatos pažymėjimą;

·  pažymėjimą apie šeimos sudėtį;

·  dokumentą apie gaunamas pajamas.

VTAS darbuotojai kreipsis į Informatikos ir ryšių departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos dėl jūsų teistumo.

Peržiūrėję pateiktus dokumentus, VTAS darbuotojai organizuos jūsų pasirengimo įvaikinti sutuoktinio vaiką patikrinimą. Jį atliks atestuotas socialinis darbuotojas, kuris sieks išsiaiškinti įvaikinimo motyvus, gyvenimo sąlygas ir būdą, ar vaiko įvaikinimas sutuoktiniui atitinka nepilnamečio interesus. Esant teigiamai išvadai, jūs kreipiatės į savo gyvenamosios vietos apylinkės teismą su pareiškimu įvaikinti savo sutuoktinio vaiką. Kartu su prašymu pateikiate VTAS išvadą bei kitus Civilinio proceso kodekso  nustatyta tvarka paruoštus dokumentus.

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter


 
Tauragės rajono meras
SIGITAS MIČIULIS

 

MIESTAI PARTNERIAI